Treść strony marzec_2006

Torunianie nie zapomnieli o potrzebujących

Torunianie oddali koszulki i kije hokejowe po to, by pomóc innym. Kapitan drużyny przeznaczył na licytację nawet brązowy medal z 1996 roku.

 Zawodnicy i działacze klubu TKH ThyssenKrupp w ostatnich miesiącach walczyli nie tylko o jak najlepszy wynik sportowy, ale również o szczęście i uśmiech innych.

W listopadzie, na licytację Polskiej Akcji Humanitarnej, toruński klub przeznaczył koszulkę oraz kij hokejowy z autografami zawodników. Wówczas na aukcji wylicytowano ponad tysiąca złotych.

Kwestowali dla Michała

Zbliżoną kwotę udało się zebrać również i w grudniu, podczas imprezy gwiazdkowej organizowanej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

- Połączyliśmy naszą kwestę z akcją charytatywną MOSiR-u na wspólnej imprezie świąteczno-mikołajkowej na toruńskim lodowisku - powiedział Paweł Gurtowski, członek zarządu TKH. - Wówczas zbieraliśmy pieniądze na rzecz Michała Radwańskiego.

Kwota uzbierana podczas tego wydarzenia została przekazana zawodnikowi drużyny Wojasa Podhala, który wzmaga się z chorobą nowotworową, w trakcie pobytu torunian w Nowym Targu na finale Pucharu Polski.

Medal Roberta Fraszki

Pieniądze zostały zebrane dzięki licytacji prowadzonej na antenie radiowej i klubowej stronie internetowej. Na aukcję wystawiona została koszulka z autografami oraz brązowy medal mistrzostw Polski z roku 1996. Przekazał go kapitan toruńskiej drużyny Robert Fraszko. Posiadaczami medalu zostali członkowie Klubu Kibica TKH.

Na początku obecnego roku, w trakcie trwania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Rynku Staromiejskim zlicytowano koszulkę z autografami zawodników oraz kij hokejowy z podpisem laureata plebiscytu „Nowości” na najlepszego sportowca regionu 2005 roku, Tomasza Wawrzkiewicza.

Wspierali również szkoły

Ponadto TKH ThyssenKrupp w trakcie sezonu wspierał upominkami imprezy charytatywne organizowane w szkołach podstawowych w Toruniu i Kurzętniku.

- W przyszłym sezonie również będziemy pilnować tego tematu - dodał Paweł Gurtowski. - Takie elementy zamierzamy nawet wprowadzać częściej, by pomagać innym i to nie tylko przy okazji gwiazdki czy zimy.

  • autor: Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery