Treść strony SEZON 2004/ 2005

Podsumowanie działalności


Klub "Sokoły" Toruń powstał w Lutym 2003-ego roku, Drużyna składała się z rocznika 93/94/95/96.


Zadebiutowała na meczu, który odbył się na tor-torze w środku marca na Półfinale MP rocznika 94/95 remisując z drużyną "Olivii 17" Gdańsk (4 drużyny wycofały się z turnieju). Sokoły awansowały tym samym do turnieju finałowego w Nowym Targu zajmując tam 6 miejsce. Następnie także w marcu rozegrany został Półfinał MP rocznika 93/94, niestety drużyna Toruńska zajęła 3 miejsce i Finał odbył się bez niej. To był ostatni ważny turniej w sezonie 2002/2003. Sezon zakończyły sparingi oraz ognisko.


Sezon 2003/2004 Przyniósł sukcesy drużynie sukcesy! Pierwszy to awans do finału, w którym zdobyte zostało 4 miejsce (przegrywając o pół punkta z 3-ecią Krynicą), w październiku przyszedł czas na pierwszy medal, Sokoły przeszły Półfinał w Bytomiu, awansując do finałowego turnieju w Dębicy zdobywając tam brązowy medal MP i pokonując po raz pierwszy drużynę z Gdańska wynikiem 10:0. To był wielki sukces dla hokeja toruńskiego(pierwszy medal od 7 lat) w TV Toruń zaprezentowano reportaż o drużynie. Przed meczem ligowym odbyła prezentacja ,,brązowych sokołów".


W sezonie 2004/2005 Sokoły dokonały jeszcze raz tego samego. To już nie było to samo co rok temu. Jednak ,,mały" sukces był taki, że torunianie pokonały każdego w Polsce prócz Podhala Nowy Targ, kolejne powody do radości były po meczach z Grodnem, bo jako jedyna grupa młodzieżowa w toruniu nie przegrała wszystkich meczy z tak groźnym przeciwnikiem jakim jest Nieman Grodno (było 2:11 6:6 8:9).


Obecnie drużyna przygotowuje się do kolejnych meczy pod okiem Marka Góreckiego.


Zapraszamy do dyskusji na Forum

  • autor: Marcin

wstecz

Kontakt

Bannery