Treść strony maj_2006

Werdykt za trzy tygodnie

Drużyny grające w Polskiej Lidze Hokejowej przekazały już swoje propozycje odnośnie regulaminu rozgrywek, który ma obowiązywać w sezonie 2006/07.

W ubiegłym miesiącu PZHL przekazał propozycje schematu przyszłych rozgrywek. Każdy z klubów wstępnie określił swoje warunki. Ostateczny wynik dyskusji obrad poznamy za trzy tygodnie.

- W czwartek, 25 maja odbędzie się posiedzenie zarządu - mówi Ryszard Molewski, przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny. - Wówczas wszystko się wyjaśni.

Sprzeciw Gdańska

Jak na razie wiadomo, że od nowego sezonu zmieni się ekwipunek bramkarzy. Z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie parkany, „raki” i „odbijaczki” bramkarskie zostaną zmniejszone. Przeciwni temu pomysłowi byli tylko działacze klubu z Gdańska, którzy niedawno zakupili kilka kompletów „starego” sprzętu.

Innym nowym wymogiem będą kamery umieszczone w bramkach. W tym przypadku działacze z żadnej drużyn nie zgłosili zastrzeżeń. Dzięki temu sędziowie będą mogli rozstrzygać sporne sytuacje dzięki powtórkom zarejestrowanych sytuacji.

Wiele uwagi poświęca się tzw. prawu Bosmana. Jego wejście w życie oznaczyłoby, że ekwiwalent za kupowanego gracza należałby się klubom (za pierwszy transfer) tylko wtedy, jeśli zawodnika nie ukończył 23 lat.

Wiele wskazuje na to, że ten przepis zostanie wdrożony do rozgrywek dopiero w sezonie 2007/2008.

Powiększenie ligi

Początkowo mówiło się również o powiększeniu ligi. Takie głosy dochodziły z obozu spadkowicza z ekstraligi KH Sanok, jednak wstępna odmowa większości klubów prawdopodobnie zadecyduje o tym, że liczba zespołów pozostanie bez zmian. Nie wiadomo natomiast ile rund rozegrają hokeiści PLH w sezonie 2006/2007.

Zarząd TKH, wstępnie zaakceptował wprowadzenie prawa Bosmana. Dodatkowo toruńscy działacze w swoich szeregach widzieliby pięciu zagranicznych zawodników, a nie trzech jak to dotąd miało miejsce. Ponadto, rozważano możliwość powiększenie ekstraligi.

PZHL przedstawi wszelkie zmiany za niespełna trzy tygodnie, czyli 25 maja

Dariusz Łopatka (Nowości)

źródło : www.nowosci.com.pl

wstecz

Kontakt

Bannery