Treść strony maj_2006

Personalnie nie powinni być słabsi

Znaczna część dotychczasowych zawodników TKH posiada już kontrakty na kolejny sezon. Kilku z nich jeszcze nie złożyło podpisów, lecz ich warunki zostały zaakceptowane.

Toruński Klub Hokejowy podpisał, bądź posiada jeszcze długoterminowe kontrakty z zawodnikami: Przemysławem Bomastkiem (umowa na 3 lata), Michałem Plaskiewiczem (3 lata), Piotrem Kosedą (2 lata) i Arkadiuszem Marmurowiczem (również 2 lata).

- Klub zaproponował mi trzyletni kontrakt z tym, że po upłynięciu dwunastu miesięcy usiądziemy do kolejnych rozmów odnośnie następnych dwóch lat - powiedział Przemysław Bomastek, toruński napastnik. - W najbliższym czasie nigdzie się z Torunia nie wybieram, tym bardziej, że jesienią urodzi mi się dziecko.

Złożyli podpisy

Ponadto, umowy podpisali już Jarosław Dołęga, Robert Suchomski, Piotr Korczak, Karol Piotrowski i Mariusz Kuchnicki.

Roczny kontrakt posiada także obrońca Bartosz Dąbkowski. Z kolei Łukasz Chrzanowski oraz Jacek Dzięgiel uzgodnili sprawy formalne i prawdopodobnie już dziś podpiszą kontrakty.

Warunki zostały uzgodnione z Tomaszem Wawrzkiewiczem (przebywającym obecnie w Maroko), Tomaszem Proszkiewiczem i Łukaszem Sokołem, jednak na podpisy tych zawodników trzeba będzie trochę poczekać.

Z kolei Daniel Laszkiewicz poprosił o jeszcze kilka dni na zastanowienie się przed podpisaniem kontraktu.

- Rozmowa była prowadzona z prezesem Andrzejem Kończalskim i „dogadaliśmy się”, mimo to muszę jeszcze poczekać i przemyśleć to wszystko - stwierdził skrzydłowy TKH, Daniel Laszkiewicz. - Czekam z tego względu, ponieważ powiększyła mi się rodzina, a do Torunia jest trochę daleko.

Jak dotąd pewne jest odejście Piotra Cinalskiego, któremu zakończył się roczny okres wypożyczenia. 26-letni obrońca powrócił zatem do swojego macierzystego klubu z Oświęcimia.

Drużyna TKH rozpocznie przygotowania do sezonu bez Aleksandra Myszki, który postanowił wyjechać na Wyspy Brytyjskie, jednak klub nie zamyka przed nim drogi powrotu. Natomiast, nadal nie wiadomo jak potoczą się rozmowy z braćmi Łukaszem i Sławomirem Kiedewiczami oraz Robertem Fraszko.

Zainteresowanie

Ponadto, działacze toruńskiego klubu wyrazili zainteresowanie czterema polskimi zawodnikami (trójką napastników i jednym obrońcą) grającymi dotąd w Nowym Targu, Gdańsku i Sanoku.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery