Treść strony sierpień_2006

TKH pożegnało się z rosyjskim trenerem

W poniedziałek zawodnicy z Torunia najprawdopodobniej poznają nowego szkoleniowca. Wczoraj zarząd Toruńskiego Klubu Hokejowego obradował na temat zmian kadrowych w drużynie.

Jak już wcześniej pisaliśmy, pierwszy trener toruńskiego klubu Aleksander Zaczesow został zawieszony w tej funkcji, dokładnie tydzień temu, tuż przed wyjazdem do Tychów. Jego miejsce zajął Stanisław Byrski, dotychczasowy drugi trener. Wczoraj zarząd klubu oficjalnie potwierdził rozwiązanie kontraktu z Zaczesowem. Rosjanin od kilku dni jest już w domu.

- Zarząd TKH postawił przed nowym trenerm zadanie walki o medale Mistrzostw Polski w rozgrywkach sezonu 2006/2007 - czytamy w oświadczeniu zarządu klubu.
- W trakcie okresu przygotowawczego realizowanego przez Aleksandra Zaczesowa doszło jednak do sporych różnic w ocenie środków, którymi trener chciał dysponować. Problemy z lodowiskiem, ekstremalnie trudne warunki prowadzonych zajęć oraz baza treningowa utrudniły trenerowi realizację postawionych przed nim zadań. W związku z tym, po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji, zarząd Toruńskiego Klubu Hokejowego podjął decyzję o przyjęciu rezygnacji Rosjanina Aleksandra Zaczesowa z funkcji pierwszego trenera drużyny.
Podczas wczorajszego zebrania członkowie zarządu TKH zastanawiali się także nad ewentualnym zastępcą rosyjskiego szkoleniowca.
- Po przeanalizowaniu ofert, zarząd TKH wybrał dwóch trenerów, z których jeden, w poniedziałek zostanie zaproszony do klubu, by ewentualnie podpisać kontrakt - powiedział prezes klubu Przemysław Radio.
- Do tego czasu obowiązki pierwszego szkoleniowca pełnił będzie Stanisław Byrski.

Jeżeli toruńczycy podpiszą kontrakt z nowym trenerem w poniedziałek, to do pierwszego meczu zostanie mu tylko dziesięć dni.

Dariusz Łopatka - Nowości - 18 sierpnia 2006 roku

wstecz

Kontakt

Bannery