Treść strony wrzesień_2006

Turniej im. Ludwika Czachowskiego – dzień pierwszy.

Pierwszy dzień turnieju i już mamy niespodziankę, drużyna GKSu Tychy wprawdzie wygrała z Zagłębiem, ale dopiero w karnych, natomiast „Stalowe Pierniki” nie dały szans gdańskiemu Stoczniowcowi.

4:3 Puzio – Horny (37:04)

4:4 T.Da Costa – Grobarczyk – Duszak (55:59)

W karnych lepsi okazali się Tyszanie.

Cały mecz rozgrywany był w dość szybkim tempie, optyczną przewagę mieli zawodnicy GKSu, jednak nie potrafili tego zamienić na bramki. Z kolei podopieczni Jarosława Morawieckiego konsekwentnie wybijali przeciwników z rytmu, czyhając na kontrę.

TKH Thyssenkrupp Energostal–Stoczniowiec Gdańsk 5:2(3:0,1:2,1:0)

5:2 Fraszko A. – Proszkiewicz

Drugi mecz turnieju został poprzedzony oficjalną prezentacją drużyny „Stalowych Pierników”. Następnie hokeiści wyjechali na lód i rozpoczęto grę. Gospodarze za wszelką cenę chcieli dobrze zaprezentować się przed toruńską publicznością, co z resztą im się udało. Po pierwszej tercji było już 3:0 i wydawało się, że kolejne bramki to jedynie kwestia czasu. Gra „Stalowych Pierników” była ładna, szybka i kombinacyjna. Niestety w drugiej tercji tempo meczu nieco spadło i coraz częściej dochodziło do spięć na lodzie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy w stosunku 5:2, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.