Treść strony wrzesień_2006

Początek dobrej passy?

Podopieczni Miroslava Dolezalika w końcu zaczęli wygrywać, po zwycięstwie nad „Szarotkami”, toruńscy hokeiści „zdobyli” twierdzę Unii i aktualnie plasują się na 3 miejscu w tabeli!

„Czarny Koń” rozgrywek?

Kolejnym rywalem „Stalowych Pierników” będzie Akuna Naprzód Janów. Drużyna prowadzona przez Czecha Vratislava Zarubę sporo już namieszała w polskiej ekstraklasie. Wystarczy wspomnieć inauguracyjne zwycięstwo nad Mistrzem Polski 5:3 i mamy już pewien zarys możliwości hokeistów z Janowa. Trzeba jednak podkreślić, że trener Cracovii miał pewne „problemy kadrowe” w tym spotkaniu, więc „wielkiej sensacji” nie było. Jednak podopieczni Vratislava Zaruby nie poprzestali na jednej niespodziance, kolejną drużyną, która musiała uznać wyższość Naprzodu było Zagłębie. W tym przypadku trener Jarosław Morawiecki miał pełną kadrę, spotkanie było rozgrywane w Sosnowcu i pomimo to beniaminek z Janowa zapewnił sobie 3 punkty. Passa zwycięstw zakończyła się w Tychach, gdzie miejscowy GKS zwyciężył, aż 7:0. Wynik z pozoru może „mówić” o sporej przewadze „Tyszan”, jednak po dwóch tercjach było zaledwie 2:0. Sami hokeiści GKSu przyznali, że w 3 tercji z podopiecznych Vratislawa Zaruby, po prostu „zeszło powietrze”, jednak do tego momentu hokeiści z Janowa dotrzymywali kroku gospodarzom. Teoria ta potwierdziła się również w meczu z Krynicą, gdzie Naprzód wygrywał po dwóch tercjach 3:1, aby ostatecznie przegrać 3:4. Największą jednak niespodzianką Naprzodu, było zwycięstwo nad popularnymi „Szarotkami” w stosunku 6:5!

Solidny skład…

Akuna Naprzód Janów jest drużyną, w której powiązano młodość z doświadczeniem. Młody Czech Filip Mleko, który już zaliczył występy w ekstralidze czeskiej oraz Andrej Szoke, rewelacja zeszłorocznych rozgrywek I ligi z pewnością przetestują „Wahę”. W barwach Naprzodu występuje również „ex Piernik” – Tomasz Jóźwik, który również będzie chciał się dobrze zaprezentować, przed toruńską publicznością. Z kolei na bramce trener Vratislav Zaruba będzie mógł wystawić, albo doświadczonego Jacka Zająca, albo młodego Cezarego Mazę, wybór nie będzie łatwy, gdyż w/w zawodnicy prezentują podobny i co ważniejsze wysoki poziom.

Braki kondycyjne?

Jak pokazały poprzednie spotkania, drużyna z Janowa traci sporo bramek w końcowej części meczu, może więc zawodnicy nie potrafią rozegrać całego spotkania „na pełnych obrotach”?
Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę o godzinie 18:00!!