Treść strony listpopad_2006


Twierdza Tor-Tor

Pierwsze mecze drugiej fazy rozgrywek PLH pokazały, że stawka jest niezwykle wyrównana. Niestety tylko TKH ThyssenKrupp nie powiększył zdobyczy punktowej w pierwszej kolejce II etapu.

Co prawda gra w play-ofach jest już zapewniona, ale stawką meczy jest jak najlepsza pozycja w tabeli przed ich rozpoczęciem. Nie można sobie pozwolić na powiększanie strat do czołówki. W tej chwili nasza drużyna traci do lidera już 15 punktów (patrz: ryc. 1). Czas najwyższy na zwycięstwa, by nie tracić "kontaktu" z czołówką.

Już dziś do Torunia przyjeżdża drużyna Wojasa Podhale Nowy Targ. Obecnie zajmuje ona trzecie miejsce w tabeli z siedmioma punktami przewagi nad TKH. Statystyki drużynowe zdecydowanie przemawiają na korzyść drużyny gości (patrz: tabela poniżej).
TKH TKE ToruńWojas Podhale Nowy TargI EtapII EtapRazemI EtapII EtapRazemNajwięcej pkt. zdobytych838929Średnia pkt. zdobytych3,13,03,14,22,04,1Najwięcej pkt. straconych949626Średnia pkt. straconych3,24,03,22,62,02,6Bilans bramkowy-2-1-328028
Ostanie spotkanie tych drużyn zakończyło się dla "Stalowych Pierników" największą porażką od lat. Torunianie w tym meczu przegrali aż 1:9. Teraz na pewno pałają żądzą rewanżu.

Jednak "Góralom" nie będzie łatwo wygrać na Tor-Torze. Nie od dziś wiadomo, że w Toruniu gra im się niezwykle ciężko. Na dodatek Torunianie wygrali sześć kolejnych spotkań u siebie. Żaden inny zespół z pierwszej szóstki nie może się poszczycić taką serią.

Dzisiejszy mecz będzie okazją do zobaczenia w akcji dwóch nowych zawodników TKH, Rudolfa Vercika i Martina Ambruza. Ten pierwszy, w swoim piątkowym debiucie w Gdańsku, zdążył już zaliczyć pierwszą asystę.

Oby wzmocniona toruńska drużyna "zemściła się" za niedawną klęskę w Nowym Targu i podtrzymała passę zwycięstw na Tor-Torze.

Początek spotkania o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy !!!

Pozostałe mecze II kolejki II etapu rozgrywek:

- UKS Zagłębie Sosnowiec - ComArch Cracovia Kraków
- GKS Tychy - Energa Stoczniowiec Gdańsk

  • autor: Indian TKH Fan

wstecz

Kontakt

Bannery