Treść strony listpopad_2006


Wyjazdowy weekend

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach PLH w piątek hokeiści powracają na polskie lodowiska. Przed "Stalowymi Piernikami" ciężki weekend. Czekają ich dwa wyjazdowe spotkania. W piątek zagrają z ComArchem Cracovią Kraków a już w niedzielę ruszają do Sosnowca na mecz z tamtejszym Zagłębiem.

Obie drużyny wyprzedzają obecnie naszą drużynę w tabeli. Czwarta w tabeli Cracovia ma cztery punkty przewagi a piąte Zagłębie tylko jeden punkt (zobacz: ryc. 1 i 2). Stawka jest wysoka, bowiem jeśli torunianie nie poradzą sobie w tych meczach stracą "kontakt" z przeciwnikami i oddalą od siebie perspektywę awansu w tabeli. Jeśli jednak uda się uszczknąć punkty na terenie rywala i dodatkowo korzystnie dla nas ułożą się mecze przeciwników już po weekendowych grach możemy wskoczyć nawet na trzecie miejsce w tabeli.

O tym, że łatwo nie będzie nie trzeba nikogo przekonywać. Gorzkich słów na temat postawy toruńskich zawodników na wyjazdach napisano zanadto. Wystarczy tylko wspomnieć, że TKH przegrało sześć kolejnych spotkań na wyjazdach.

Po ostatnich meczach widać jednak światełko w tunelu. Zacięty pojedynek na Gdańskiej Olivii ze Stoczniowcem i wspaniały pojedynek z Podhalem na Tor-Torze dają nadzieję na korzystne rezultaty w najbliższych pojedynkach.

Statystyki nie są jednak łaskawe. Zdecydowanie przemawiają za gospodarzami (zobacz: tabele poniżej). Początek II etapu rozgrywek najlepiej układa się dla sosnowieckiego Zagłębia. Także krakowianie przewyższają torunian w świetle poniższych statystyk drużynowych.

TKH TKE Toruń

ComArch Cracovia Kraków

II Etap

Razem

II Etap

Razem

Najwięcej pkt. zdobytych

3

8

2

9

Średnia pkt. zdobytych

3,0

3,1

1,0

4,0

Najwięcej pkt. straconych

4

9

3

6

Średnia pkt. straconych

2,5

3,1

2,5

2,9

Bilans bramkowy

1

-1

-3

23

TKH TKE Toruń

Zagłębie ZSME Sosnowiec

II Etap

Razem

II Etap

Razem

Najwięcej pkt. zdobytych

3

8

3

7

Średnia pkt. zdobytych

3,0

3,1

2,0

3,2

Najwięcej pkt. straconych

4

9

1

8

Średnia pkt. straconych

2,5

3,1

0,5

2,9

Bilans bramkowy

1

-1

3

6

Zakładając jednak, że w ciagu dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach toruński zespół miał okazję na podreperowanie zdrowia i poprawę gry (zwłaszcza w ataku) należy mieć nadzieję na dobre rezultaty nadchodzących spotkań.

Pozotałe spotkania:

17.11.2006. (piątek)
- Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
- Podhale Nowy Targ - GKS Tychy

- Naprzód Janów - KH Sanok
- KTH Krynica - Unia Oświęcim

19.11.2006. (niedziela)
- GKS Tychy - Cracovia Kraków
- Stoczniowiec Gdańsk - Podhale Nowy Targ

- KH Sanok - Unia Oświęcim
- Naprzód Janów - KTH Krynica

  • autor: Indian TKH Fan

wstecz

Kontakt

Bannery