Treść strony listpopad_2006

Zmiana trendu?

W niedzielny wieczór na lodowisku w Sosnowcu zmierzą się ze sobą hokeiści Zagłębia oraz TKH ThyssenKrupp Energostal, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

Odbicie czy kontynuacja trendu?

Posługując się terminologią giełdową, można powiedzieć, że zespoły z Torunia i Sosnowca znajdują się w pewnym trendzie. Różnica pomiędzy tymi drużynami polega na tym, że kierunek trendu obu drużyn jest zgoła odwrotny. Podopieczni Miroslawa Doleżalika już od 7 spotkań nie potrafią ugrać choćby punktu na wyjeździe. Ostatnie „wyjazdowe” zwycięstwo odnotowano 29 września w Oświęcimiu! Z kolei zespół prowadzony przez Jarosława Morawieckiego przegrał w tym sezonie, na swoim lodowisku zaledwie 2 razy! Ponadto w drugiej rundzie Zagłębie zdobyło 7 punktów, natomiast TKH ThyssenKrupp Energostal jedynie 3.

Dotychczas oba zespoły rozegrały dwa pojedynki pomiędzy sobą i za każdym razem zwyciężali gospodarze. Pierwszy w Toruniu na inauguracje sezonu, wygrany 6:1 przez „Stalowe Pierniki”, natomiast drugi w Sosnowcu, gdzie padł wynik 5:2 dla Zagłębia. Pewną ciekawostką jest fakt, iż zespół z Sosnowca prowadzi niedawny szkoleniowiec toruńskiego zespołu. Jarosław Morawiecki, bo o nim mowa z pewnością będzie chciał udowodnić, że decyzja zarządu dotycząca zmiany trenera nie była słuszna.

W niedzielnym spotkaniu Miroslaw Doleżalik nie będzie mógł skorzystać z usług Piotra Korczaka oraz Milana Furo, natomiast w drużynie Zagłębia nie wystąpią Rafał Twardy oraz Marcin Kotuła, natomiast występ Teddy’ego da Costy stoi pod znakiem zapytania.

Faworytem meczu jest zdecydowanie Zagłębie, ale jak mawia stare hokejowe powiedzenie, „dopóki krążek w grze…”

Spotkanie rozpocznie się o 17:30.

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery