Treść strony listpopad_2006


Derby pomorza!!!

Po tygodniu przerwy czas na święto hokeja w Toruniu!!! Już jutro derbowy pojedynek z Energą Stoczniowcem Gdańsk. Pojedynki tych dwóch druzyn zawsze dostarczały wielu emocji.

Choć TKH ThyssenKrupp Energostal zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli i do drugiego Stoczniowca traci 9 punktów (zobacz: ryc. 1 i 2), optymistów w obozie toruńskim na pewno nie brakuje. Ostatnie wyniki toruńskiej drużyny pozwalają mieć nadzieję na dobrą grę. W ostatnią niedzielę "Stalowe Pierniki" w końcu przełamały wyjazdową niemoc i pokonały po dogrywce Zagłębie Sosnowiec 4:3. To co nie udawało się na wyjazdach z nawiązką nadrabiały u siebie, wygrywając siedem kolejnych meczy na Tor-Torze.

W II etapie rozgrywek obie ekipy radzą sobie podobnie. Po czterech meczach zgromadziły po 5 punktów. Gdańszczanie mają co prawda nieco większą siłę ataku, ale za to torunianie przeważają w obronie (patrz: tabela poniżej).

TKH TKE Toruń

Stoczniowiec Gdańsk

II Etap

Razem

II Etap

Razem

Najwięcej pkt. zdobytych

4

8

4

11

Średnia pkt. zdobytych

2,8

3,0

3,0

4,3

Najwięcej pkt. straconych

4

9

5

9

Średnia pkt. straconych

2,5

3,0

4,0

2,8

Bilans bramkowy

1

-1

-4

33

W trzech dotychczas rozegranych meczach dwa razy lepsi okazali sie torunianie. Jeśli do tego dodamy, iż ostatni raz na Tor-Torze Stoczniewiec wygrał 11 września 2005 r., to za zdecydowanego faworyta można uznać drużynę TKH.

Ostatni mecz w Toruniu rozegrano 5 listopada, więc z całą pewnością toruńscy kibice są "spragnieni" hokejowego widowiska. Niedzielny mecz dostarczy im na pewno nie lada emocji.

Początek spotkania o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi bydgoski oddział TVP3.

Pokażmy całej Polsce jak bawi się toruński Tor-Tor!!!

  • autor: Indian TKH Fan
  • Punkty w tabeli po 22 kolejkach

wstecz

Kontakt

Bannery