Treść strony listpopad_2006

Kontynuacja passy?

 We wtorkowy wieczór, na Tor-Torze zmierzy się lider z ostatnim zespołem grupy silnej. Teoretycznie potyczka powinna zakończyć się zwycięstwem GKSu, ale czy na pewno?

 Marsz w górę tabeli?

 Przerwa w rozgrywkach spowodowana meczami reprezentacji Polski podziałała mobilizująco na „Stalowe Pierniki”. Drużyna z każdym meczem, prezentuje się lepiej, formację się zazębiają, a nowi zawodnicy coraz częściej wpisują swoje nazwiska na listę strzelców. W zasadzie można powiedzieć, że toruński zespół przeszedł metamorfozę. Niedawno podopieczni Miroslava Doleżalika martwili się o awans do silniejszej grupy, a teraz kibice mają problem z naliczeniem zdobytych bramek. Słowa uznania należą się Vercik’owi i Ambruz’owi, którzy w ostatnich 3 spotkaniach, zdobyli łącznie 5 bramek, a przy 4 maczali palce i z pewnością są głównymi autorami wspomnianej „metamorfozy”. Powstaje pytanie jak długo utrzyma się zapoczątkowana passa zwycięstw.

 Zagrają w pełnym składzie?

 Wtorkowy rywal TKH ThyssenKrupp Energostal, nie jest w najlepszej formie. W ostatnich 3 spotkaniach podopieczni Wojciecha Matczaka zdobyli zaledwie 1 punkt. Najwyraźniej przerwa w rozgrywkach nie wpłynęła najlepiej na hokeistów ze Śląska. Na dodatek w ostatnich spotkaniach w składzie „Tyskiej” drużyny, próżno było szukać nazwisk Belicy, Bacula oraz Sarnika. Zgodnie z oficjalnym komunikatem klubu, w/w zawodnicy są kontuzjowani, ale w kuluarach mówi się, o zaległościach pieniężnych wobec hokeistów, a to z kolei jest powodem absencji niektórych zawodników.

 Ostatni pojedynek na Tor-Torze, zespołu TKH ThyssenKrupp Energostal z GKSem Tychy zakończył się zwycięstwem „Stalowych Pierników”. Wprawdzie goście mieli pretensje o poziom sędziowania, ale to już niemal codzienność w polskim hokeju. W każdym bądź razie, w tym sezonie Tor-Tor został tylko raz zdobyty, przez drużynę Cracovii. Ponadto toruńscy hokeiści sygnalizują zwyżkę formy, natomiast rywal ma problemy kadrowe. Wniosek? Faworytem wtorkowego spotkania są gospodarze, ale warto pamiętać, że podopieczni Wojciecha Matczaka, mogą pojawić się w Toruniu w pełnym składzie, a wtedy motywacja do zwycięstwa będzie zbyteczna…

Początek spotkania 18:30

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery