Treść strony listpopad_2006

Zmyć plamę…

W dwudziestej piątej kolejce PLH, dojdzie do starcia popularnych Szarotek ze Stalowymi Piernikami. Ostatni pojedynek tych drużyn w Nowym Targu zakończył się klęską gości, czy tym razem będzie podobnie?

Skuteczny atak..

W składzie zespołu Wojas Podhale Nowy Targ figurują trzy nazwiska, których nie sposób pominąć przeglądając listę najlepiej punktujących zawodników polskiej ligi. Mowa oczywiście o hokeistach tworzących pierwszy napad Szarotek. Różański do spółki z Voznikiem i Kacirem dominują w polskiej lidze pod względem ilości zdobytych bramek, łącznie na listę strzelców wpisywali się, aż 41 razy! Wynik ten oznacza, że w/w trójka zdobyła około 45,56% trafień całego zespołu oraz wyznacza średnią rzędu 1,71 bramki na jeden mecz. Jak wiec widać, pierwszy atak praktycznie stanowi o sile całej drużyny. Forma podopiecznych Wiktora Pysza wygląda na ustabilizowaną. Wprawdzie w ostatnich 4 spotkaniach, Szarotki zdobyły zaledwie 6 punktów, ale za każdym razem pojedynki były wyrównane, a o ostatecznym wyniku meczu decydował łut szczęścia. Słabą stroną zespołu może być pozycja bramkarza, zarówno Rajski jak i Lemanowicz bronią w kratkę, tak więc może im się przytrafić słabszy dzień. Sporym minusem jest także spadająca frekwencja na trybunach Miejskiej Hali Lodowej. W ostatnim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, hala świeciła pustkami, a przecież doping publiczności niekiedy może wpłynąć na losy meczu.

Przedłużyć passę..

Zespół TKH ThyssenKrupp Energostal gra coraz lepiej i kontynuuje passę zwycięstw. Podopieczni Miroslava Doleżalika odnotowali ostatnio 3 zwycięstwo z rzędu, tym samym odprawiając lidera tabeli z kwitkiem. Bilans wygląda całkiem nieźle i wskazuje na rosnącą formę Stalowych Pierników, ale jak zawsze jest jakieś ale. Otóż toruński zespół w pierwszym etapie rozgrywek znany był przede wszystkim z fatalnej postawy na meczach wyjazdowych. Powstaje, więc pytanie czy w drugim etapie rozgrywek reguła porażek na wyjeździe zostanie utrzymana, czy też nastąpi zmiana?

Inną sprawą jest ostatnie zamieszanie w zarządzie TKH. Niedawny prezes klubu Przemysław Radio został zwolniony z tej funkcji i niewiadomo, czy decyzja ta będzie miała wpływ na grę Stalowych Pierników. Lider toruńskiego zespołu – Tomasz Proszkiewicz tak skomentował całą sytuację: Nie chciałbym się wypowiadać na temat prezesa. Ważne, żeby był sprzęt, wypłaty na czas, a my jesteśmy od tego, żeby grać.

Mogą nie wyjechać na lód….

W zespole toruńskim zabraknie na pewno 2 zawodników Furo i Korczaka z powodu kontuzji.

Z kolei w ekipie Szarotek na lód może nie wyjechać środkowy pierwszego ataku, Martin Voznik, chociaż jak sam stwierdził – Na szczęście żebra są tylko stłuczone, a nie złamane. Biorę tabelki przeciwbólowe i być może już w piątek będę do dyspozycji Wiktora Pysza. Ponadto pod znakiem zapytania stoi również występ Jakesa, Malinowskiego i Zamojskiego, w/w zawodnicy nie wystąpili w ostatnim spotkaniu z Zagłębiem.

Ciężko jednoznacznie wytypować faworyta spotkania Wojas Podhale – TKH ThyssenKrupp Energostal. Ostatnia potyczka tych zespołów w Nowym Targu zakończyła się klęską Stalowych Pierników w stosunku 9:1. Jednakże nastąpiło wiele zmian od tego czasu, więc rozpamiętywanie porażki może być mylące. Z pewnością mecz dostarczy kibicom wielu emocji, a o końcowym wyniku przesądzi łut szczęścia…

Początek spotkania 18:00

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery