Treść strony luty_2007

Toruńskie „Jaskółki”

W Toruniu przy MKS Sokoły od grudnia 2005 roku istnieje żeńska drużyna hokejowa pod nazwą „Jaskółki”. Toruńskie pionierki tego sportu pierwsze szlify zdobywały u Sławomira Szachniewicza i Dariusza Banacha - obecnie trenowane są przez Janusza Kędzierskiego. Skład drużyny jest niepełny i od momentu utworzenia cały czas się zmienia. Obecnie dziewczyny grają w zestawieniu:
Bramkarka:
Iza Karamuz

Napastniczki:
Patrycja Nowacka – kapitan
Aneta Błaszak
Sylwia Żółtowska
Emilia Specjał


Marta Trzcińska
Ilona Romanowska

Obrończynie:
Ewelina Wiśniewska
Dominika Jelińska
Monika Konopa
Renata Tokarska
Gabrysia Królikowska
Nieformalnym kierownikiem drużyny jest Piotr Tarkowski.
Nasze bojowe Jaskółki nie miały za bardzo okazji, aby rozwinąć skrzydła. Do tej pory jedyne mecze z inną drużyną żeńską to dwa sparingi w Gdańsku 25 i 26 marca 2006 r. W planach jest – przekładany od grudnia 2006 r.(!) - mecz w Janowie z „Kojotkami”. Dziewczyny często rozgrywają sparingi z młodszymi drużynami „Sokołów”, zdobywając w ten sposób doświadczenie meczowe i przygotowując się do przyszłych wyjazdów.
W hokeju żeńskim nie ma elementów gry ciałem, dzięki temu nie jest tak urazowy jak hokej męski, a przed przypadkowymi kontuzjami zabezpieczają ochroniacze i kaski z kratą. Sponsor „Jaskółek” Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Abler” z Torunia, wspomaga drużynę, partycypując w kosztach zakupy sprzętu i środków czystości.
Zawodniczki liczą, że swoją pasją zarażą inne dziewczyny, które będą chciały zasilić szeregi Jaskółek.

Chętne do spróbowania swoich sił na lodzie mogą zgłaszać się do trenera Janusza Kędzierskiego lub do Pana Bolesława Remleina z MKS „Sokoły” Toruń.

  • autor: pkiwona@o2.pl

wstecz

Kontakt

Bannery