Treść strony luty_2007

Zwycięstwo bez wysiłku

W pierwszym pojedynku, ostatniego dnia turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego w Toruniu, reprezentacja Litwy zwyciężyła z Chorwacją 1:4.

Teoretyczne szanse Litwini w przypadku wysokiego zwycięstwa nad Chorwacją mieliby, teoretyczne szanse na tryumf w całym turnieju. Stałoby się tak, jeżeli Polska przegrałaby z Węgrami. Wniosek? Podopieczni Dimitrija Medvedeva powinni zagrać z pełną determinacją i wolą zwycięstwa. Niestety powyższa teza się nie sprawdziła. Litwini widząc „siłę” rywala, bardziej koncentrowali się na indywidualnych popisach, niż na zespołowych akcjach i mogli za to słono zapłacić. Wystarczyłaby poprawa skuteczności zawodników Chorwacji i zwycięstwo stałoby się faktem.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Litwinów, ale jako pierwsi bramkę zdobyli Chorwaci. Marko Ljubic silnym strzałem z wysokości bulika, wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Dimitrija Medvedeva mogli momentalnie odpowiedzieć trafieniem, ale Arturas Svedavicius przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Chorwatów. Co nie udało się wcześniej, udało się w 13 minucie. Nenad Skrapec musiał skapitulować, po potężnym uderzeniu z niebieskiej Mindaugasa Kieras i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza odsłona. Kolejne części meczu były dokładnie takie same. Litwini popisywali się indywidualnymi umiejętnościami, a Chorwaci próbowali skarcić swoich rywali. Niestety zabrakło im nieco szczęścia pod bramką Nerijusa Dauksevicusa i ostatecznie podopieczni Medvedeva zwyciężyli 4:1.

Chorwacja - Litwa 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

1:0 - Marko Ljubic (Vilam Chovanec, Marko Lovrencic) 13' PP

1:1 - Mindaugas Kieras (Tomas Vysniauskas, Raimondas Strimaitis) 16' PP

1:2 - Raimondas Strimaitis (Tomas Vysniauskas, Dovydas Kulevivius) 24' PP2

1:3 - Mindaugas Kieras (Dovydas Kulevicius, Raimondas Strimaitis) 46' PP

1:4 - Raimondas Strimaitis (Dovydas Kulevicius, Martynas Slikas) 55' PP

Chorwacja: Skrapec – Brumercik (6), Ljubic (16), Mario Novak, Lovrencic (2), Chovanec – Novosel (4), Kuznar (2), Plahutar (2), Kopajtic, Grozaj – Tadic (4), Sertic, Michael Novak, Svigir (6), Kucera (2)– Bednjanec, Jakovac, Grahovar

Litwa: Dauksevicius – Katulis (4), Aliukonis (12), Svedavicius (4), Bauba, Lelenas (2) – Kieras (4), Vysniaukas (2), Strimaitis, Kulevieius, Martynas Slikas – Nauseda (4), Tamkevicius, Visockas, Kumeliauskas (2), Slikas Karolis – Vezelis

Kary:
44 – 34

Widzów: 100

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery