Treść strony luty_2007


Dla kibiców to będzie lektura obowiązkowa

„Historia polskiego hokeja” to obowiązkowa pozycja dla kibiców. W sobotę, na toruńskim lodowisku, odbyło się spotkanie z autorem książki Władysławem Zielaskiewiczem.

image

Książkę przegląda Mariusz Czerkawski (tyłem). W tle Władysław Zieleśkiewicz (autor książki, z lewej) i zasłonięty Zygmunt Hajduga (prezes PZHL)

Na ponad sześciuset stronach twórca publikacji - Władysław Zieleśkiewicz - przedstawił genezę oraz rozwój hokeja na lodzie na przestrzeni ponad 80 lat. Kibice odnajdą w niej również historie zasłużonych hokeistów lodowych, który sylwetki przedstawiono w estetyczny i przejrzysty sposób.

Benedyktyńska praca

- Na swojej drodze spotkałem wiele osób oddanych hokejowi - powiedział Władysław Zieleśkiewicz. - Starałem się pokazać hokejowe osobistości. Czas biegnie, a ludzie odchodzą.

Silną stroną powyższego wydania są również dane statystyczne. Zebrane i zbilansowane wyniki reprezentacji narodowej w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i MŚ, podsumowuje dokonania klubów i dokumentuje najważniejsze wydarzenia w historii polskiego hokeja oraz informacje z rozgrywek krajowych.

- Pracę pana Władysława można uznać za benedyktyńską - powiedział Zenon Hajduga, prezes PZHL-u. - Byliśmy zaskoczeni tym, ile informacji znalazło się w tej publikacji.

Promowanej w sobotę książki nie będzie można kupić w księgarniach (przynajmniej obecnie), jedyną możliwością są zamówienia internetowe (http://www.jas-pol.pl).

Zima w małym palcu

Dla autora „Historii polskiego hokeja” jest to trzecia publikacja. Wcześniej pozycje to: leksykon „Gwiazdy zimowych aren” (1992) oraz „Encyklopedia sportów zimowych” (2002).

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery