Treść strony luty_2007


TKH TKE vs Unia - zapowiedź

Choć, według wielu, sezon dla zespołu TKH ThyssenKrupp Energostal się zakończył, toruńscy zawodnicy stoczą jeszcze walkę o jak najlepszą pozycję na koniec sezonu.

Emocje arcyciekawego ćwierćfinału już za nami. Pewnie jeszcze długo rozpamiętywać będziemy pięć zaciętych pojedynków z Energą Stoczniowcem Gdańsk. "Stalowe Pierniki" nie sprostały zadaniu, bo w ostatnim meczu ujawniła się największa zmora tego sezonu czyli nieskuteczność. Żeby uzmysłowić, że nie jest to byle problem, wystarczy wspomnieć, że więcej bramek w fazie play off zdobywały teoretycznie słabsze ekipy, Unia Oświęcim i Akuna Naprzód Janów, i to w pojedynkach z liderami ligi, czyli odpowiednio GKS-em Tychy i ComArch Cracovią Kraków!!! Już to samo, powinno wystarczyć za wszelki komentarz. Gorszą średnią w decydującej fazie rozgrywekl uzyskało tylko Zagłębie Sosnowiec (patrz: ryc. 3).

Tak czy inaczej przyszło nam teraz walczyć maksymalnie o piąte miejsce w tabeli. Najbliższym rywalem torunian będą oświęcimscy Unici. Trudno porównywać tegoroczne osiągnięcia obu drużyn, ponieważ ich drogi rozeszły się po dwóch rundach spotkań.

W meczach z torunianami młodzi zawodnicy z Oświęcimia odnieśli dwie porażki. Najpierw ulegli u siebie 2:4, by po miesiącu na Tor-Torze naspuć nieco krwi "Stalowym Piernikom". Po ładnym, emocjonującym meczu przegrali dopiero po dogrywce 2:3.

Dla młodej oświęcimskiej ekipy, nie był to delikatnie mówiąc udany etap rozgrywek. Po osiemnastu rozegranych meczach uzbierali oni zaledwie 16 punktów i wylądowali na przedostatnim miejscu w tabeli. Przyszło więc im walczyć o awans do play-off w słabszej grupie. Jak się później okazało nie mieli sobie równych i wygrywając mecz za meczem szybko zapewnili sobie siódme miejsce przed fazą play off. Wydaje się, że największy udział w tym osiągnięciu miał nowy trener Jozef Contofalsky, który objął drużynę tuż przed drugim etapem rozgrywek. Słowak tknął nowego ducha w młodych zawodników i doprowadził odmienioną zupełnie drużynę do fazy play off.

W niej młode oświęcimskie wilki walczą jak dotąd nadzwyczaj dzielnie. Co prawda pojedynek z GKS-em Tychy zakończył się już po trzech meczach, ale tyszanie z pewnością nie mieli łatwej przeprawy.

Jeśli można porównywać play offy w wykonaniu torunian i oświęcimian to rzuca się w oczy przewaga tych drugich w ofensywie, co może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ich rywal był teoretycznie silniejszy niż przeciwnik torunian. Za to inaczej jest w defensywie. Tu przeważają torunianie.

Dopiero po zakończeniu pojedynku przekonamy, która z drużyn wyjdzie z niego zwycięsko. Jak pokazała I runda play off, Unitów na pewno nie można lekceważyć.

Ale czy torunianom starczy ambicji do tego, żeby wygrywać? Z pewnością, dla toruńskich graczy będzie to sprawdzian tego, na ile zależy im na ostatecznej lokacie. Mimo drobnych urazów, wszyscy zawodnicy zapowiadają występ w jutrzejszym meczu w Toruniu. Tylko kontuzjowany Jacek Dzięgiel będzie oglądał go z boksu drużyny. Wszystko więc wskazuje, że nikt nie ma zamiaru odpuszczać.

Aby zachęcić kibiców do kibicowania na Tor-Torze Zarząd Klubu błyskawicznie podjął decyzję o obniżeniu cen biletów, które mają kosztować odpowiednio 10 złotych normalny i 7 złotych ulgowy.


Dotychczasowe mecze obu drużyn (na pierwszym miejscu TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń):

- 29.09.2006 (Oświęcim) 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
- 27.10.2006 (Toruń) 3:2d (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Oto bilans spotkań tych drużyn w tym sezonie:

2 m. - 5 pkt. - 1-1-0-0-0- 7:4

Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Unii: Marcin Jaros 43 pkt. (24 br., 19 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Tomasz Proszkiewicz 32 pkt. (14 br., 18 as.)

źródło: www.hockey.pl

Statystyki drużynowe:


 TKH TKE ToruńUnia
OświęcimSZ*PO*RazemSZ*PO*RazemNajwięcej br.
zdobytych848939Średnia br. zdobytych2,92,22,83,52,33,4Najwięcej br.
straconych10610757Średnia br. straconych3,43,63,53,04,73,2Suma bramek zdobytych110111211277134Suma bramek straconych1311814910914123Bilans bramkowy-21-7-2818-711


SZ - sezon zasadniczy
PO - faza play-off

Poniżej mogą państwo obejrzeć wykresy statystyczne, uwzględniające wszystkie drużyny PLH.


Pozostałe mecze:

Cracovia Kraków - Podhale Nowy Targ
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów

KH Sanok - KS KTH Krynica 2:0 (walka o utrzymanie)

Początek meczu w Toruniu o godz. 18:30
Ceny biletów: 10 zł. normalny, 5 zł. ulgowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  • autor: Indian TKH Fan
  • Maks. liczba bramek zdobych
  • Maks. liczba bramek straconych
  • Śr. liczba bramek zdobytych
  • Śr. liczba bramek straconych

wstecz

Kontakt

Bannery