Treść strony marzec_2007

Rozprawili się z oświęcimianami

Kolejnym rywalem torunian w walce o piątą lokatę w Polskiej Lidze Hokejowej będzie drużyna Jarosława Morawieckiego - Zagłębie Sosnowiec.

W piątkowy wieczór oświęcimianie utarli nosa pewnym siebie torunianom, wygrywając po dogrywce 3:2. Jednak w niedzielę nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ przegrali zdecydowanie, 0:6.

Znajomi z dawnych lat

- Po dwóch tercjach moja drużyna uznała, że tego meczu nie jest w stanie wygrać - powiedział Józef Contofalski, szkoleniowiec Unii. - Tomasz Wawrzkiewicz bronił wszystko, nie było na niego sposobu. Dlatego też kolejne minuty spotkania były przez nas tylko „dogrywane”.

Szkoleniowiec Unii po drugim meczu rywalizacji, który został rozegrany tydzień wcześniej w Oświęcimiu, również w żartobliwy sposób złościł się na Wawrzkiewicza... za jego bardzo dobrą grę.

- Tomka znam jeszcze z jego występów w Sanoku, kiedy ja prowadziłem tę drużynę - dodał Contofalski. - To świetny bramkarz.

Skrzydła za skrzydła

Postawę swojej drużyny komplementował również nowy trener torunian.

- Zagraliśmy systemem 1-2-2 - powiedział Andrzej Masewicz, trener TKH. - Atakowali głównie środkowi, a skrzydłowi pokryli skrzydłowych. Znów dobre spotkanie rozegrał Tomasz Wawrzkiwicz.

Dobra forma bramkarza, poparta skuteczną ofensywą, pozwoliła torunianom na zakończenie rywalizacji drugiej rundy play off i spokojne przygotowywanie się do meczów o piątą lokatę. Treningi zostaną wznowione dopiero jutro, ponieważ zawodnicy dostali dwa dni wolnego.

Wolne już mieli

Najbliższym rywalem torunian będzie Zagłębie prowadzone przez Jarosława Morawieckiego. Sosnowiczanie z kwitkiem odprawili ligowego beniaminka Akunę Naprzód Janów w trzech spotkaniach.

- Mieliśmy o tyle dobrze, że sobotę i niedzielę zrobiliśmy sobie wolną - powiedział Jarosław Morawiecki. - Teraz przygotowujemy się już na ostatnie spotkania w tym sezonie.

Wczoraj zarząd Toruńskiego Klubu Hokejowego rozwiązał kontrakt z Milanem Furo. Było to spowodowane niewłaściwym zachowaniem Słowaka po ostatnim meczu z Unią w Toruniu. Z kolei Paweł Dalke został upomniany przez zarząd za niestawienie się na zbiórkę przed wyjazdem do Oświęcimia.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery