Treść strony marzec_2007

Pożegnanie sezonu?

W zbliżającą się niedzielę, toruńscy hokeiści rozegrają swój i tu pojawia się pytanie ostatni mecz przed własną publicznością? Czy też ostatni mecz w sezonie?

Rywalizacja o piąte miejsce nie rozpoczęła się dla Stalowych Pierników pomyślnie. Toruńscy hokeiści polegli w Sosnowcu, przegrywając z miejscowym Zagłębiem 3:1. Na dodatek Sternik TKH ThyssenKrupp Energostal nie był zadowolony z zaangażowania swoich podopiecznych i podsumował ich poczynania mianem wiosennej gry, a następnie dodał: Zawiódł mnie cały zespół, ale żal na pewno mogę mieć do Piotrowskiego i Bucharana. Takich błędów nie można popełniać – wykładanie krążka na kij przeciwnika. Jarosław Morawiecki również przyznał, że: mecz był takim wiosennym pojedynkiem. Chłopcy dopasowali się grą do pogody panującej na zewnątrz. Nie podchodzę z jakimś specjalnym nastawieniem do tych spotkań, traktujemy rywala jak każdego innego. Jak więc widać, mecze o piąte miejsce nie mają zbyt dużego ciężaru gatunkowego. Określenie mecz o pietruszkę idealnie opisuje wagę końcowej kolejności w środku tabeli.

W rywalizacji o piąte miejsce walczy się do dwóch zwycięstw, a wiec niedzielny pojedynek może okazać się ostatnim w sezonie dla obu zespołów. Podopieczni Andrzeja Masewicza muszą zwyciężyć, aby przedłużyć swoje nadzieję, na zajęcie 5 lokaty w lidze. Sam szkoleniowiec zapytany o wynik pojedynku, odpowiedział jednoznacznie - Na pewno zagramy po raz kolejny w Sosnowcu!. W dotychczas rozegranych pojedynkach na Tor-Torze, pomiędzy Stalowymi Piernikami, a Zagłębiem torunianie tylko raz zjeżdżali z lodu ze zwieszoną głową. Czy tym razem będzie podobnie? Odpowiedź poznamy w niedzielę, początek pojedynku o 18:30.

 Nie zagra: Tomasz Wawrzkiewicz (TKH ThyssenKrupp Energostal)

 Początek pojedynku: 18:30

Ceny biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł.

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery