Treść strony marzec_2007


Pomorscy kibice zagrali przeciwko agresji

Drużyny żeńskie oraz kibice TKH Toruń i Stoczniowca Gdańsk po raz kolejny udowodnili, że nieobca jest im pomoc potrzebującym dzieciom.

image

W sobotni wieczór na Czytelników „Nowości”, którzy pojawili się na „Tor-Torze”,
czekała cała masa atrakcji oraz niespodzianek

Z inicjatywy Klubu Kibica TKH w sobotni wieczór na toruńskim „Tor-Torze” rozegrano dwa spotkania przyjaźni.

- Atmosfera była rewelacyjna - powiedział Michał Piszczek, pomysłodawca happeningu. - Oprawa widowiska oraz obydwa mecze dawały dużo uśmiechu dzieciom z hospicjum „Nadzieja”.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Przeprowadzono licytację brązowego medalu mistrzostw Polski z 1996 roku, należącego do kapitana Toruńskiego Klubu Hokejowego - Roberta Fraszki, plakatów z autografami Mariusza Czerkawskiego oraz bonów towarowych i rekwizytów hokejowych.

W pierwszym ze spotkań zmierzyły się kobiece drużyny hokejowe z Gdańska (Stoczniowiec Girls) i Torunia (Jaskółki). Lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając 7:0. Przypomnijmy, że było to drugie oficjalne spotkanie Jaskółek (pierwsze w Toruniu).

Wcześniejszą porażkę dziewcząt powetowali kibice Toruńskiego Klubu Hokejowego, którzy ograli gdańszczan (2:1), zdobywając decydującą bramkę w ostatniej sekundzie dogrywki.

Zwycięstwo torunian mogło być okazalsze, gdyby nasz redakcyjny kolega Krystian Góralski, gościnnie grający w ekipie gospodarzy, trafił do siatki rywali chociażby w jednej, z trzech wyśmienitych okazji.

- Pomimo tego, że gdańszczanie lepiej jeździli na łyżwach, udało nam się „pomścić” porażkę hokeistów TKH w pierwszej rundzie play off - żartował Michał Piszczek.

Tego wieczoru najważniejsza była jednak idea: „sport przeciwko przemocy” oraz pomoc potrzebującym. Dlatego całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na dziecięce hospicjum „Nadzieja”.

- Na pewno na tym nie poprzestaniemy - dodał Michał Piszczek. - Będziemy robić wszystko, by ta impreza weszła na stałe do kalendarza hokejowego.

Tymczasem na stronie internetowej TKH (www.hokej.torun.pl) prowadzona jest licytacja reprezentacyjnej koszulki. Dochód również zostanie przekazany toruńskiemu hospicjum.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery