Treść strony kwiecień_2007

Jest pomysł, czekamy na realizację

Czy władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie dotrzymają słowa danego w lutym tego roku? Wiele wskazuje na to, że tak.

Gdy na początku roku na Tor-Torze odbywały się międzynarodowe zawody Euro Ice Hockey Challenge, w kuluarach dyrektor sportowy PZHL Leszek Lejczyk twierdził, że w niedalekiej przyszłości Toruń może ponownie zostać organizatorem dużej imprezy hokejowej. Za niespełna miesiąc przedstawiciele hokejowej centrali wyjadą do Moskwy, by tam walczyć o organizację przyszłorocznych mistrzostw świata dywizji pierwszej, czyli zaplecza „elity”.

„Nowościom” udało się ustalić, że Toruń jest najpoważniejszym kandydatem, dzięki dobrym ocenom po turnieju EIHC. - O planach PZHL-u, w stosunku do organizacji przyszłorocznych mistrzostw, po raz pierwszy usłyszeliśmy w lutym - twierdzi Paweł Gurtowski, członek zarządu TKH ThyssenKrupp Energostal i organizator zawodów EIHC w Toruniu. - Wówczas traktowaliśmy tę propozycję jako wstępną. Prezes związku Zenon Hajduga oraz Leszek Lejczyk ponowili pytanie podczas niedawnego zebrania prezesów polskich klubów.

Od kilku dni, w chińskim Qiqhar, odbywają się tegoroczne mistrzostwa, w których udział bierze nasza reprezentacja narodowa. Niewykluczone, że za rok ponownie zobaczymy grających zawodników na toruńskim lodowisku.

- Na pewno będziemy zabiegali o organizację imprezy o tak dużej randze - zapewnia Jarosław Więckowski, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. - Byłaby to świetna promocja dla Torunia. Przyjechałyby zespoły, które musiałyby się u nas utrzymać, a wraz z nimi kibice. Okazję do zarobku mieliby wówczas hotelarze, firmy pamiątkarskie itp. Zapewne prowadzone byłyby wówczas transmisje telewizyjne do krajów biorących udział w zawodach.

Hala widowiskowo-sportowa Tor-Tor, po ubiegłorocznej renowacji, spełnia wszelkie warunki techniczne do organizacji tego typu przedsięwzięć. Co prawda, dużym ułatwieniem byłoby wybudowanie drugiej tafli lodowej, jednak nie jest to w tym przypadku warunek konieczny do rozegrania zawodów rangi mistrzowskiej.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery