Treść strony czerwiec_2007

Stawiają na młodych

Dzisiaj Zarząd TKH ThyssenKrupp Energostal zorganizował konferencję prasową, na której oficjalnie przedstawiono nazwiska nowych zawodników oraz nakreślono strategię klubu na najbliższe lata.

Zarząd TKH ThyssenKrupp Energostal dotrzymał słowa i zorganizował konferencję prasową, w celu poniformowania toruńskiego środowiska hokejowego o aktualnej sytuacji i ewentualnych planach na przyszłość. Oficjalnie, więc kadrę Stalowych Pierników w sezonie 2007/08 zasilą: Daniel Kachniarz, Tomasz Koszarek, Mariusz Jastrzębski, Michał Zubek, Vladimir Buril, Zoltan Kubat, Peter Hurtaj, Michal Mravec oraz Rudolf Vercik. Jednak jak sam prezes przyznał, to jeszcze nie koniec wzmocnień - Potrzebny jest jeszcze jeden obrońca - powiedział - PZHL ma przysłać nam listę zawodników, którzy chcą zmienić klub i wtedy podejmiemy odpowiednie decyzje.

O co więc będą walczyć Stalowe Pierniki i czy zdobędą w końcu medal?

Czy doczekamy się medalu? - to jest najtrudniejsze pytanie i nie wiem czy jestem w stanie udzielić teraz odpowiedzi - powiedział prezes TKH, Ryszard Szymański

Z kolei trener zespołu Marian Pysz dodał - Ja myślę, że takie przymierzanie się od razu do jakiejś pozycji nie jest do końca adekwatne do realiów. Myślę, że najważniejszą informacją jest to, że zarząd TKH ThyssennKrupp Energostal zrozumiał, że drużynę trzeba wzmocnić wychowankami, bo oni w końcu przyniosą sukces do Torunia. Dlatego trzeba mieć ich co najmniej 12 - 13 w drużynie. Czołowe polskie drużyny oparte są na własnych wychowankach i trzeba brać z nich przykład. Podstawą sukcesu wszystkich drużyn polskich jest to, żeby w szkielecie drużyny mieć 12-13 swoich i wtedy jest gwarancja, że spełnią oczekiwania. W innym przypadku, osiągnięcie sukcesu kosztuje horendalnie duże pieniądze, a na to nas jeszcze nie stać. Ja wiem, że nakłady na hokej w Toruniu są bardzo duże i cała Polska się dziwi, że nie udawalo się tej drużynie wejść w strefę medalową, ale czasami błędy w decyzjach skutkują tym, że tego medalu nie ma, mimo, że się ma nazwiska, że się ma drużynę. Trzeba mieć jeszcze odpowiednie przygotowanie, organizację i inne rzeczy, bo one też decydują. Na pewno będziemy się starać uzyskiwać jak najlepsze wyniki.

Cały wątek dyskusji zakończył prezes słowami - W ciągu najbliższych 2 lat, 4 zawodników przyjdzie z smsu, oprócz tego mam taką listę 9 wytypowanych zawodników, którzy już trenują z ekstraklasowym zespołem i dostaną swoją szansę w sezonie. Na dodatek jesteśmy w trakcie finalizowania przejścia Tomka Chylińskiego do Sokołów, a więc chcemy stawiać na młodzież!

Marek Laco ponownie na Tor-Torze?

Jest szansa, że ujrzymy ulubieńca toruńskiej publiczności - Marka Laco - ponownie na Tor-Torze!! Jak powszechnie wiadomo w sierpniu, po raz kolejny odbędzie się turniej im. Ludwika Czachowskiego i jak powiedział dyrektor TKH, Paweł Gurtowski - Jest takie "światełko w tunelu", że Tor-Tor odwiedzi podczas turnieju Marek Laco wraz ze swoim zespołem. - natomiast zapytany o pozostałą obsadę odpowiedział - Mamy wstępne zainteresowanie od zespołów ze Szwecji, a także z II Bundesligi niemieckiej, ale nic jeszcze nie jest ustalone. Na dodatek pewną ciekawostką jest to, że podczas tunieju rozegrają mecz towarzyski zespoły Old-Boy'ów z Finlandii i Torunia.

Stalowe Pierniki z nowym sternikiem rozpoczną treningi na lodzie 22 lipca podczas obozu na Słowacji, po czym po 10 dniach wrócą do Torunia i w grodzie Kopernika dokończą przygotowania do sezonu. Zespół z papieru nie wygląda najlepiej wśród pozostałych drużyn aspirujących do medali, ale przecież historia zdążyła już nam uświadomić, że nazwiska czasami nie grają...

  • autor: Valdi
Fot. TKH (Zdjęcia są chronione prawami autorskimi)
  • Michal Mravec
  • Vladimir Buril
  • Zoltan Kubat
  • Rudolf Vercik
  • Peter Hurtaj
  • Mariusz Jastrzębski
  • Tomasz Koszarek
  • Michał Zubek
  • Daniel Kachniarz

wstecz

Kontakt

Bannery