Treść strony lipiec_2007


Losowanie Pucharu Polski

Dziś w Warszawie rozlosowano stawkę zespołów zgłoszonych do Pucharu Polski. TKH ThyssenKrupp Energostal znalazł się automatycznie w drugiej rundzie rozgrywek.

W sezonie 2007/2008 do rozgrywek przystąpi dziesięć drużyn, w tym ubiegłoroczny zdobywca trofeum - GKS Tychy, który ma zagwarantowany udział w turnieju finałowym. Największym nieobecnym zdaje się być dwukrotny zwycięzca rozgrywek - Unia Oświęcim, który jeszcze w poprzednim sezonie brał udział w toruńskim turnieju finałowym.

Dziewięć drużyn weźmie udział w eliminacjach, które składać się będą z dwóch rund. W pierwszej z nich zmierzą się trzy pary drużyn. Na zwycięzców tych par czekają trzy kolejne zespoły, rozstawione w drugiej rundzie, w tym m.in. TKH Toruń. Zespoły, które przebrną zwycięsko przez drugą rundę, spotkają się z turnieju finałowym w Tychach z miejscowym GKS-em.

Oto zestawienie par eliminacyjnych:

1. Zagłębie ZSME Sosnowiec - MUKS Naprzód Janów.
Zwycięzca zagra z Polonią Bytom

2. HC GKS Katowice - Wojas Podhale Nowy Targ.
Zwycięzca zagra z Cracovią Kraków


3. JKH Czarne Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk.
Zwycięzca zagra z TKH ThyssneKrupp Energostal Toruń.


W meczach eliminacyjnych obowiązywać będzie system mecz i rewanż. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły wymienione jako pierwsze. Terminy spotkań pozostają do ustalenia między zainteresowanymi zespołami, z tym, że mecze pierwszej rundy muszą zostać rozegrane do 20 października, a drugiej rundy do 29 listopada.

Jak więc widać, losowanie było szczęśliwe dla "Stalowych Pierników". Dzięki takiemu roztrzygnięciu torunianie będą rozgrywać o dwa mecze mniej a przeciwnicy z pary JKH Czarne Jastrzębie - Energa Stoczniowiec Gdańsk wydają się w zasięgu naszej drużyny.

Kibicom czekającym na walkę o odzyskanie Pucharu Polski przez toruńskich hokeistów pozostaje tylko czekać do pierwszych rozstrzygnięć. Mecze eliminacyjne z ich udziałem zapewne dopiero w listopadzie...

wstecz

Kontakt

Bannery