Treść strony sierpień_2007

Znów z orzełkami

Trzech zawodników TKH ThyssenKrupp Energostal zostało powołanych na zgrupowanie kadry Polski w Jastrzębiu-Zdroju.

Trener reprezentacji Polski Rudolf Rohacek uwzględnił dwóch toruńskich obrońców - Piotra Kosedę i Bartosza Dabkowskiego oraz napastnika Jarosława Dołęgę. - Cieszę się z powołania - przyznaje Dąbkowski, który ostatni raz w biało-czerwonych barwach wystąpił w meczu z Litwą podczas EIHC w Toruniu. - Jest szansa, żeby się pokazać z dobrej strony.

Cała trójka nie pojechała na tegoroczne MŚ w Chinach, lecz szkoleniowiec kadry daje im kolejną szansę. - Mam nadzieję, że zmiana trenera spowoduje, że będą się prezentować lepiej, niż w zeszłym sezonie - mówi szkoleniowiec kadry. - Są młodzi i trudno ich skreślać po kilku słabych występach. Na pewno dostaną szansę gry także na turniejach Euro Ice Hockey Challenge.

Podczas zgrupowania kadra ma w planie rozegrać dwa mecze z Francją i ewentualnie kolejne dwa z czeską drużyną. - Wcześniej nie planowaliśmy przygotowań w sierpniu, ale otrzymaliśmy dodatkowe pieniądze z ministerstwa - wyjaśnia Rohacek. - Problem w tym, że wszystkie zespoły czeskie mają już ustalony plan sparingów i ciężko będzie załatwić jakieś spotkanie. Może być tak, że zagramy tylko z Francją.

Paweł Kumiszcze (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery