Treść strony sierpień_2007

TKH przegrywa z Energiją, HK Brest zwycięzcą turnieju

W pierwszym niedzielnym spotkaniu IV Turnieju Ludwika Czachowskiego TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń przegrał z litewską Energiją Elektrenai 3:5. O zwycięstwie litwinów przesądziła trzecia tercja wygrana aż 4:0.
Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla Energiji. Już pierwsza akcja w 30 sekundzie daje prowadzenie gościom zza wschodniej granicy. Gola zdobywa Sarondas Kuliegius. W 3 minucie ten sam zawodnik był bliski podwyższenia na 2:0, ale dobrze w bramce toruńskiej spisał się Michał Plaskiewicz. W 6 minucie ładną akcję przeprowadzili Dzięgiel z Marmurowiczem jednak strzał tego pierwszego obronił Daliksevicius. Minutę później prawdziwą kanonadę strzelecką urządził sobie Vladimir Buril. Grając w podwójnej przewadze nękał litewskiego bramkarza, ale ten nie dał się pokonać. W 11 minucie bardzo aktywny na początku spotkania Michał Zubek trafił w poprzeczkę. Goście próbowali swoich szans w kontrach, jedną z nich bliski zakończenia powodzeniem był Raimondas Strimaitis. W 18 minucie Tomasz Koszarek pomylił się bardzo niewiele. Pierwsza tercja toczona przy przewadze torunian, jednak to Litwini zdobyli jedyną bramkę w tej odsłonie i prowadzili.
Początek drugiej tercji zdecydowanie należał do gospodarzy. Miejscowi szybko ruszyli do odrabiania strat. W 22 minucie nie lada sztuki dokonał Peter Hurtaj nie trafiając z 4 metrów do pustej bramki. Słowacki napastnik TKH w pełni zrehabilitował się w 23 minucie strzałem po lodzie pokonując Dalikseviciusa. Minutę później torunianie wychodzą na prowadzenie. Podanie od Vercika spokojnym strzałem kończy Michal Mravec i było 2:1. W 31 minucie Michał Plaskiewicz zatrzymuje szarżę Martynasa Slikasa. W 35 minucie Litwini nie wykorzystują gry w podwójnej przewadze. Przysłowie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą wcielili w życie torunianie. W 38 minucie Mravec po raz drugi pokonuje Dalikseviciusa i było 3:1. Druga tercja zdecydowanie należała do torunian co potwierdził wynik na tablicy świetlnej 3:1 dla TKH.
O trzeciej tercji torunianie jak najszybciej powinni zapomnieć. Litwini zaaplikowali torunianom aż cztery bramki, czym sprawili, że torunianie przegrali spotkanie 5:3 i nie wygrali całego turnieju, co po drugiej tercji wydawało się niemal pewne. Dla torunian Turniej Ludwika Czachowskiego był jednym z ostatnich meczów kontrolnych przed zbliżającym się sezonem. TKH zagra jeszcze dwa spotkania z Cracovią w dniach 29 i 30 sierpnia. Turniej w Toruniu wygrał białoruski HK Brest pokonując w ostatnim meczu Polonię Bytom 4:1.

TKH ThyssenKrupp Energostal – Energija Elektrenai 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)

0:1 0.30 Kuliegius – M.Sliaks
1:1 22.13 Hurtaj – Zubek
2:1 23.39 Mravec – Vercik
3:1 37.47 Mravec – Cychowski
3:2 41.39 Ivanliskin – Visocskas
3:3 50.34 Aliukonis ( w przewadze)
3:4 51.22 Kuliegius – Aliukonis ( w przewadze)
3:5 57.05 M.Slikas – Kieras

TKH: Plaskiewicz; Koszarek, Buril, Bomastek (4), Mravec, Wieczorek; Kubat, Fraszko, Vercik (4), Hurtaj, Chrzanowski; Semeniuk, Cychowski (2), Jastrzębski (2), Kuchnicki, Zubek; Cichowicz, Chyliński, Dalke (4), Dzięgiel, Marmurowicz (2)

Energija: Daliksevicius; Nekrasevicius, Aliukonis (2), Kuliegus, Vaiciukevicius, M. Slikas (2); Tomkevicius, Kieras (2), Svedavicius (2), Cekotichin, K.Slikas (2); Vysniauskas, Vezeliso, Ivanliskin, Strimaitis (2), Visocskas (2).