Treść strony wrzesień_2007


W derbach po zwycięstwo

Po dobrym lecz przegranym spotkaniu w Krakowie, kibice z Torunia czekają na zwycięstwo. Zadanie nie lada, bo przed nami Debry Pomorza z drużyną Energi Stoczniowca Gdańsk.

Torunianie, w ubiegły wtorek, zaprezentowali się bardzo solidnie. Cracovia, która dotąd na własnym lodowisku gładko radziła sobie z rywalami, tym razem musiała mocno napocić się by wygrać ze "Stalowymi Piernikami". Trzecia z rzędu porażka stała się jednak faktem.

Z pierwszego miejsca w tabeli, torunianie zatrzymali się na czwartej pozycji. A że w czołówce ligi zrobiło się niezwykle ciasno, TKH musi wygrywać, by wciąż utrzymywać się w silniejszej grupie.

Najbliższa okazja ku temu już jutro na Tor-Torze. Pojedynek niezwykły, wszak to "święta wojna" ze Stoczniowcem Gdańsk. Obie drużyny rozpoczęły sezon nadzwyczaj dobrze. Szczególnie gdańszczanie, którzy pięć pierwszych spotkań rozgrywali na wyjeździe. Radzili sobie w nich świetnie i zgromadzili aż 10 punktów. Gdy "Stocznia" zawitała w końcu na swoje lodowisko, zaczęły się męczarnie. Najpierw ciężki ale zwycięski bój z Polonią Bytom a później przegrana z Zagłębiem Sosnowiec, które po słabym początku ustawicznie pnie się w górę tabeli.

Torunianie ostatnich trzech meczów także nie mogą zaliczyć do udanych, ale postawa w nich napawa optymistyzmem. Pojedynki z faworytami co prawda przegrywali, ale minimalnie, grając z nimi jak równy z równym.

Tak czy inaczej, obie ekipy zatrzymały się na trzynastu punktach, warto jednak pamiętać, że gdańszczanie mają rozegrane dwa mecze mniej.

Najbliższy mecz to pojedynek dwóch najlepszych zawodników w lidze. Słowak Rudolf Vercik z TKH zmierzy się z Czechem Josefem Vitkiem. Obcokrajowiec, który przed tym sezonem dołączył do Stoczniowca, robi w PLH prawdziwą furorę. Prawie w każdym meczu zdobywa bramkę lub asystę, a najczęściej zdobywa ich kilka.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Stoczniowca: Josef Vitek 15 pkt. (5 br., 10 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Rudolf Vercik 14 pkt. (6 br., 8 as.)

źródło: www.hockey.pl


Mecz na Tor-Torze rozpocznie się o godz. 19:15 ze względu na bezpośrednią relację w TVP Sport. Nie warto jednak zostawać w domu, bowiem emocji na pewno nie zabraknie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pozostałe mecze IX kolejki PLH:

- UKS Zagłębie ZSME - TMH Polonia Bytom
- TH Unia Oświęcim - MKS Cracovia
- MUKS Naprzód Janów - GKS Tychy
- KH Sanok - Wojas Podhale

wstecz

Kontakt

Bannery