Treść strony wrzesień_2007


TKH TKE Toruń vs Zagłębie Sosnowiec - zapowiedź

Przed nami już druga runda PLH. Na jej inaugurację TKH ThyssenKrupp gościć będzie sosnowieckie Zagłębie.

Będzie to pojedynek bezpośrednich sąsiadów w tabeli. Obie druzyny dzielą zaledwie dwa punkty. Stawką tego meczu jest więc przede wszystkim piąte miejsce w tabeli. Jeżeli jednak drużyny chcą się liczyć w czołówce rozgrywek muszą wygrać. Dotyczy to szczególnie torunian, którzy po świetnym początku, notują ostatnio czarną serię. W czterech ostatnich meczach zgromadzili zaledwie jeden punkt.

Odwrotnie jest z Zagłębiem, które po słabiutkim początku zaczęło wygrywać mecz za meczem i piąć się w górę tabeli. Gdy wydawało się że wszystkie trybiki z sosnowieckim mechanizmie zaczęły działać, przyszła nieoczekiwana porażka u siebie z Polonią Bytom.
Tab. 1. Bilans
spotkań TKH Toruń z Zagłębiem Sosnowiec w sezonie 2007/2008LpDrużynaMMWMWDMPDMPBRPKT5TKH Toruń110007-136Zagłębie Sosnowiec0
W jedynym dotychczasowym pojedynku obu drużyn zdecydowanie lepsi okazali się torunianie, wygrywając 7:1. W dzisiejszym pojedynku może nie być już tak łatwo. Co prawda, torunianie przeważają w ofensywie, ale w defensywie nie jest już tak dobrze (patrz: tabela poniżej). Sosnowiczanie tracą średnio dużo mniej bramek niż w swoim pierwszym meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że mają ujemny bilans bramkowy.
TKH TKE ToruńZagłębie SosnowiecSezon ZasadniczySezon ZasadniczyNajwięcej br.
zdobytych107Średnia br. zdobytych4,42,9Najwięcej br.
straconych87Średnia br. straconych3,33,3Suma bramek zdobytych4423Suma bramek straconych3326Bilans bramkowy11-9


Indywualnie w Zagłębiu przeważa weteran polskich lodowisk, Mariusz Puzio. Uważać też trzeba będzie szczególnie na Teddy'iego Da Costa, który powrócił niedawno do śląskiej drużyny i sieje postrach w defensywie rywali. W Toruniu niezmiennie fotel lidera klasyfikacji kanadyjskiej zajmuje Rudolf Vercik. Po piętach depcze mu jednak Jarosław Dołęga, który nie zrażony przykrą kontuzją zdobył w ostanim meczu hattrick.


Statystyki indywidualne:Najlepszy zawodnik Zagłębia: Mariusz Puzio 8 pkt. (4 br., 4 as.)Najlepszy zawodnik TKH: Rudolf Vercik 14 pkt.
(6
br., 8 as.)źródło: www.hockey.pl


Zapowiada się zacięty pojedynek. Drużyna, która wyjdzie z niego zwycięsko, utrzyma kontakt z czołówką. Przegrany może wypaść nawet poza pierwszą szóstkę. "Stalowe Pierniki" muszą więc ten mecz wygrać. Na pewno wsparcie kibiców pomoże w osiągnięciu tego celu.

Początek meczu o godz. 17:30
Ceny biletów: 13 zł. normalny, 7 zł. ulgowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pozostałe spotkania X kolejki PLH:

- Wojas Podhale - TMH Polonia Bytom
- KH Sanok - GKS Tychy
- MUKS Naprzód Janów - MKS Cracovia
- Energa Stoczniowiec - TH Unia Oświęcim

  • autor: Indian TKH Fan

wstecz

Kontakt

Bannery