Treść strony listopad_2007

Derby Pomorza czyli wszystko albo nic

W dwóch weekendowych meczach udało się uciułać zaledwie punkt. Jeśli „Stalowe Pierniki” nadal poważnie myślą o pierwszej szóstce muszą zacząć wygrywać. I to od jutra, w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk.

My przegrywamy a pierwsza szóstka ucieka. W tej chwili zajmujemy siódme miejsce w tabeli i tracimy do szóstego Naprzodu już sześć punktów. W przeciwieństwie do torunian, hokeiści z Janowa wygrywają mecz za meczem i to z drużynami teoretycznie mocniejszym. W Nowym Targu, gdzie TKH przegrało 2:6, kilka dni później janowianie wygrali 3:0.

Torunianom nie udało się powstrzymać ani osłabionego kontuzjami GKS-u (drugie miejsce w tabeli), ani rozpędzonego lidera z Krakowa. Przed nimi kolejny trudny mecz, tym razem jednak w Toruniu, i tu tli się iskierka nadziei na dobry rezultat.

Jak do tej pory bilans spotkań obu drużyn w tym sezonie wychodzi na zero (tab. 1). Oba mecze zakończyły się po dogrywce, zwycięstwami gości. Oby w kolejnym meczu na Tor-Torze ta prawidłowość została przełamana. Stoczniowcy, którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli ostatnich swoich występów nie mogą zaliczyć do najlepszych. Porażka u siebie z Polonią Bytom czy ciężkie boje z Zagłębiem Sosnowiec wielkiej chluby im nie przynoszą.

Tab. 1. Bilans spotkań TKH Toruń ze Stoczniowcem Gdańskw sezonie 2007/2008

Lp

Drużyna

M

MW

MWD

MPD

MP

BR

PKT

7

TKH Toruń

2

0

1

1

0

6

-

6

3

3

Stoczniowiec Gdańsk

3

W statystykach drużynowych bezapelacyjnie przewodzą gdańszczanie, którzy biją torunian niemal każdym wskaźnikiem (tab. 2). Torunianom przyjdzie więc przeciwstawić się magii liczb, aby wygrać najbliższą potyczkę.

Tab. 2. Statystyki drużynowe

TKH TKE Toruń

Energa Stoczniowiec Gdańsk

Sezon Zasadniczy

Sezon Zasadniczy

Najwięcej br. zdobytych

10

8

Średnia br. zdobytych

3,3

3,7

Najwięcej br. straconych

8

6

Średnia br. straconych

3,5

3,0

Suma bramek zdobytych

87

95

Suma bramek straconych

91

77

Bilans bramkowy

-4

18

Weekendowe gry, nie przyniosły większych zmian w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej TKH. Nadal najlepiej punktującym zawodnikiem jest Jarek Dołęga. W drużynie przeciwnej prowadzi Roman Skutchan, który strzelił o jedną bramkę więcej niż Josef Vitek.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Stoczniowca: Roman Skutchan 33 pkt. (14 br., 19 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Jarosław Dołęga 27 pkt. (12 br., 15 as.)

źródło: www.hockey.pl


Pojedynki z gdańszczanami nigdy nie należały do łatwych. Także jutro TKH czeka bardzo ciężka przeprawa. Nie ma nadal co liczyć na występ Rudolfa Vercik, który dochodzi do siebie po bolesnym urazie kolana. Kibice nadal czekają na popisy Mojmira Musila, który w dwóch pierwszych występach nie wpisał się do statystyk meczowych.

TKH punkty są potrzebne jak woda. Jutrzejszy mecz po prostu trzeba wygrać, by nadal mieć szansę na grę w pierwszej szóstce. Naprzód Janów czeka pojedynek z GKS Tychy i gospodarze tego meczu wcale nie stoją na straconej pozycji.

Serdecznie zapraszamy na mecz kończący trzecią rundę rozgrywek. Emocji na pewno nie zabraknie.

Początek meczu na Tor-Torze o godz. 18:30
Ceny biletów: 10 zł. normalny, 5 zł. ulgowy.

Pozostałe spotkania XXVII kolejki PLH:

- UKS Zagłębie ZSME - TMH Polonia Bytom
- TH Unia Oświęcim - MKS Cracovia
- MUKS Naprzód Janów - GKS Tychy
- KH Sanok - Wojas Podhale

wstecz

Kontakt

Bannery