Treść strony grudzień_2007


TKH ThyssenKrupp vs Akuna Naprzód - zapowiedź

Dotychczasowy obrót spraw w Polskiej Lidzie Hokejowej i aktualny układ tabeli, każą twierdzić, że jutrzejszy mecz to najważniejszy pojedynek „Stalowych Pierników” w tym sezonie.

Stawką meczu jest oczywiście szóste miejsce w tabeli dające prawo gry w drugim etapie wśród mocniejszych drużyn. Jednocześnie może to być najtrudniejsze spotkanie, ponieważ presja ciążąca na toruńskich graczach jest ogromna.

O tym, że z Naprzodem Janów w tym sezonie nam delikatnie mówiąc nie idzie, nie trzeba nikogo przekonywać. Trzy mecze i trzy porażki, przy jednym punkcie zdobytym (tab. 1) to marny bilans.


Tab. 1. Bilans
spotkań TKH Toruń z Naprzodem Janów w sezonie 2007/2008LpDrużynaMMWMWDMPDMPBRPKT7TKH Toruń300127-1616Naprzód Janów8


Torunianie wyraźnie nie radzą sobie z janowianami, a już ostatnia porażka na Jantorze 0:6, wzbudza naprawdę poważne obawy przed jutrzejszym meczem. Jakby tego było mało najbliżsi przeciwnicy sygnalizują zwyżkę formy, co pokazali wygrywając w ostatnim meczu 7:5 z Zagłębiem Sosnowiec. Tym samym, z którym TKH ThyssenKrupp Energostal przegrał 1:2 dwie kolejki wcześniej.

Statystyki drużynowe jak gdyby przeczą bilansowi dotychczasowych spotkań. Według nich to torunianie radzą sobie minimalnie lepiej w lidze (tab. 2). Zdobyli nieco więcej bramek i znacznie mniej stracili. Jak to wszystko przełoży się na grę w jutrzejszym meczu? Możemy być pewni jedynie tego, że kibice będą świadkami zaciętego pojedynku. Oby statystyki drużynowe tym razem się nie myliły…


Tab. 2. Statystyki drużynowe

TKH TKE ToruńAkuna Naprzód JanówSezon ZasadniczySezon ZasadniczyNajwięcej br.
zdobytych107Średnia br. zdobytych3,43,3Najwięcej br.
straconych88Średnia br. straconych3,33,6Suma bramek zdobytych103100Suma bramek straconych99108Bilans bramkowy4-8


Przemysław Bomastek w Oświęcimiu zdobył najszybszą bramkę w lidze. Potrzebował na to dokładnie piętnastu sekund od pierwszego wznowienia. Choć w tym samym meczu dołożył jeszcze jedno trafienie, to lider toruńskiej „kanadyjki”, Jarek Dołęga, na swoje konto zaliczył dwie asysty i tym samym spokojnie zachował pierwsze miejsce. Cieszy bardzo dobra dyspozycja strzelecka Vlado Burila, który już w pierwszym meczu po kontuzji strzelił swoją siódmą bramkę w sezonie. W Janowie na czele, były zawodnik TKH, Tomasz Jóźwik.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Naprzodu: Tomasz Jóźwik 25 pkt. (13 br., 12 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Jarosław Dołęga 33 pkt. (14 br., 19 as.)

źródło: www.hockey.pl


Przed TKH arcyważne spotkanie. Ważą się bowiem losy szóstego miejsca w tabeli. Jutrzejszy mecz chyba rozstrzygnie skład silniejszej grupy. Jeśli torunianie przegrają mogą definitywnie pożegnać się z pierwszą szóstką, ponieważ układ kolejnych gier jest korzystniejszy dla Naprzodu. Oby wygrali, wtedy utrzymają ciągle swoje szanse. Oby presja wyniku nie związała nóg toruńskim hokeistom.

Po jutrzejszej kolejce polską ligę czeka kilkunastodniowa przerwa dla Reprezentacji Polski, która pozwoli ligowcom naładować akumulatory. Niech i to będzie dla bohaterów jutrzejszego pojedynku argument, aby na lodowisku dać z siebie wszystko.

„Stalowe Pierniki” potrzebują wsparcia swoich kibiców, którzy ostatnimi czasy zawodzą swoich graczy. Aby dodatkowo zachęcić toruńskich fanów do licznego i aktywnego dopingu Zarząd TKH utrzymał listopadową obniżkę cen biletów.

Początek spotkania na Tor-Torze, w piątek, 7 grudnia o godz. 18:30
Ceny biletów: 10 zł. normalny, 5 zł. ulgowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Pozostałe spotkania XXXI kolejki PLH:

- TH Unia Oświęcim - TMH Polonia Bytom
- UKS Zagłębie ZSME - KH Sanok
- Wojas Podhale - Energa Stoczniowiec
- MKS Cracovia - GKS Tychy

  • autor: Indian TKH Fan

wstecz

Kontakt

Bannery