Treść strony grudzień_2007


KH Sanok vs TKH ThyssenKrupp - zapowiedź

Wygrana z Naprzodem to tylko jedna zwycięska bitwa w "wojnie" o pierwszą szóstkę. Już jutro przed "Stalowymi Piernikami" następne starcie w tej batalii. Polem walki będzie tym razem sanocka Arena a rywalem tamtejszy Klub Hokejowy.

Ledwie torunianie wskoczyli na szóste miejsce w tabeli a już pojawiły się głosy o awansie oczko wyżej. Rzeczywiście, TKH ThyssenKrupp Energostal w tej chwili traci do piątego w tabeli Wojasa Podhale zaledwie dwa punkty, ale pamiętajmy, że tyle samo wynosi przewaga nad siódmym Naprzodem. Nadal więc wszystko jest możliwe. Do końca pierwszego etapu rozgrywek jeszcze pięć kolejek spotkań i w grę wchodzą zarówno awans jak i spadek.

Oczywiście wszyscy życzylibyśmy sobie tego pierwszego, ale o to aby tak się stało torunian czeka ciężka walka. Najbliższym rywalem, który może pokrzyżować im plany jest drużyna KH Sanok. Odkąd drużynę z Sanoka objął Jozef Contofalski jej gracze powoli wydobywają się z dołka a najlepszym tego symptomem była wygrana z gdańskim Stoczniowcem 5:1 na początku grudnia.

Tak więc, choć TKH i KH dzielą w tabeli dwie pozycje i trzynaście punktów najbliższy mecz może być bardzo zacięty. Z dotychczasowych spotkań obu drużyn TKH przegrał tylko pierwsze z nich. W dwóch pozostałych dość przekonywująco wygrywał (tab. 1). Oby jutro było podobnie.


Tab. 1. Bilans
spotkań TKH Toruń z KH Sanok w sezonie 2007/2008LpDrużynaMMWMWDMPDMPBRPKT6TKH Toruń320018-768KH Sanok3


Jeśli wierzyć statystykom drużynowym, nie powinno być z tym problemów, bo w niemal wszystkich wskaźnikach torunianie są lepsi od gospodarzy najbliższego meczu (tab. 2). Choć już nieraz w tym sezonie mogliśmy się przekonać o tym, jak zgubna może być taka wiara, to miejmy nadzieję, że tym razem liczby się nie mylą.


Tab. 2. Statystyki drużynowe

TKH TKE ToruńKH SanokSezon ZasadniczySezon ZasadniczyNajwięcej br.
zdobytych106Średnia br. zdobytych3,53,0Najwięcej br.
straconych88Średnia br. straconych3,23,6Suma bramek zdobytych10993Suma bramek straconych100111Bilans bramkowy9-18


Punkt za asystę w meczu z Naprzodem zbliżył Przemka Bomastka na jeden punkt do fotela lidera klasyfikacji kanadyjskiej TKH, ale to popularny "Żółwik" czyli Jarek Dołęga zajmuje go w dalszym ciągu. Już jutro wieczorem przekonamy się czy mecz z KH zmieni coś w tej kwestii. Tymczasem z drużynie sanockiej najlepszym zawodnikiem jest Słowak, Ondrej Lauko.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik KH: Ondrej Lauko 29 pkt. (17 br., 12 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Jarosław Dołęga 33 pkt. (14 br., 19 as.)

źródło: www.hockey.pl


Dzięki wygranemu meczowi z Naprzodem TKH tak naprawdę znalazł się dopiero w przedsionku pierwszej szóstki. Jutrzejsze spotkanie może odpowiedzieć na pytanie, czy zadomowi się tam na dłużej, czy niemal natychmiast zostanie "wyproszony za drzwi". Naprzód gra z Unią Oświęcim i trudno się spodziewać jego przegranej, natomiast Podhale podejmuje Zagłębie Sosnowiec a tu wynik jest sprawą otwartą. Jeśli więc TKH wygra, a pozostałe mecze ułożą się po jego myśli już jutro awans na piąte miejsce może stać się faktem.

Nie będzie jednak łatwo. W Sanoku na pewno nie wystąpi Mojmir Musil, który ucierpiał podczas jednego z niedawnych treningów. O jego absencji było wiadomo już wcześniej, więc jego brak w drugiej formacji, powinno dać się skutecznie zniwelować. Nastroje w drużynie są niezwykle bojowe a sami zawodnicy zapowiadają zwycięstwo. Trzymajmy kciuki aby im się udało.

Początek spotkania w Sanoku jutro (19.12.2007) o godz. 18:00.

Pozostałe spotkania XXXII kolejki PLH:

- TMH Polonia Bytom - MKS Cracovia
-
Energa Stoczniowiec
- Wojas Podhale - UKS Zagłębie ZSME
- MUKS Naprzód Janów - TH Unia Oświęcim

wstecz

Kontakt

Bannery