Treść strony grudzień_2007


TKH ThyssenKrupp vs Wojas Podhale - zapowiedź

Wygrana po zaciętym meczu w Sanoku przybliża torunian do upragnionej "szóstki". Dziś pojedynek z "Szarotkami" a ten może przybliżyć ich jeszcze bardziej. Stawką tego meczu jest bowiem piąte miejsce w tabeli.

Poprzednia kolejka nie zmieniła niczego w środku tabeli. Nadal różnica pomiędzy Wojasem Podhale a TKH wynosi dwa punkty a Naprzód Janów traci do "Górali" cztery punkty.

Wróćmy jednak na chwilę do środowego meczu w sanockiej Arenie. TKH miało tego dnia dwóch bohaterów. Pierwszym jest bez wątpienia Michał Plaskiewicz. Gdyby nie jego skuteczne interwencje, toruński zespół grający przez większą część meczu w osłabieniu zjeżdżałby z lodowiska jako pokonany. Dzięki dwóm trafieniom Przemka Bomastka w końcówce meczu, TKH wygłał 3:1. To zwycięstwo pozwala nadal realnie myśleć o grze w silniejszej grupie.

Jeśli powiedziało się "a" trzeba powiedzieć "b". Nie można sobie pozwolić na żadne potknięcie, bo cały dotychczasowy wysiłek pójdzie na marne. Przed torunianami tylko trudne mecze, a co jeden to ważniejszy. Pierwszy to dzisiejszy pojedynek z Wojasem Podhale. Wszystkie mecze obu drużyn na Tor-Torze dostarczają kibicom wielu emocji. Nie inaczej powinno i tym razem. Od dłuższego czasu nowotarżanie mają kompleks toruńskiego lodowiska, ale "Stalowym Piernikom" raczej nie zależy aby ich z niego wyleczyć.

W tym sezonie już raz pokonali "Szarotki" przed własną publicznością. W Nowym Targu było już trochę gorzej, zatem dotychczasowy bilans w tym sezonie to jedno zwycięstwo i dwie porażki (tab. 1). Zawodnicy TKH zrobią dziś wszystko aby go wyrównać.






Tab. 1. Bilans
spotkań TKH Toruń z Podhalem Nowy Targ w sezonie 2007/2008



Lp



Drużyna



M



MW



MWD



MPD



MP



BR



PKT



6



TKH Toruń



3



1



0



0



2



12



-



15



3



5



Wojas Podhale



6






Na pewno nie będą mieli łatwo, na co wskazują drużynowe statystyki. Rywale są znacznie lepsi w ataku ale za to ustępują torunianom w obronie (tab. 2). Oby właśnie ten element gry, przeważył szalę zwycięstwa na stronę TKH.






Tab. 2. Statystyki drużynowe





TKH TKE Toruń



Wojas Podhale Nowy Targ



Sezon Zasadniczy



Sezon Zasadniczy



Najwięcej br.
zdobytych



10



12



Średnia br. zdobytych



3,5



4,1



Najwięcej br.
straconych



8



7



Średnia br. straconych



3,2



3,3



Suma bramek zdobytych



112



131



Suma bramek straconych



101



104



Bilans bramkowy



11



27






Liderzy toruńskiej drużyny w Sanoku zdobyli solidarnie po dwa punkty do klasyfikacji kanadyjskiej, Bomastek za bramki a Dołęga za asysty. Tak więc układ w czołówce nie zmieniła się. W Wojasie liderem jest niezmiennie Marian Kacir.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Podhala: Marian Kacir 39 pkt. (17 br., 22 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Jarosław Dołęga 35 pkt. (14 br., 21 as.)

źródło: www.hockey.pl


Przed nami arcyciekawe widowisko. Gra idzie o wielką stawkę, a więc emocji nie może zabraknąć. Zarówno gospodarzom jak i gościom bardzo zależy na zwycięstwie. Obie drużyny rozgrywają korespondencyjny pojedynek z Naprzodem, i sledzić będą co dzieje się w Janowie. Tam jednak czeka mecz bez historii, bowiem gośćmi będą bytomianie. Tylko najwięksi optymiści mogą wierzyć, że Polonii uda się urwać jakieś punkty. Tak więc TKH musi dzisiejszy mecz wygrać, bo groźba spadku jest bardzo poważna.

Ten kto planował bezpośrednie transmisje z meczów PLH "miał nosa", wysyłając ekipy telewizyjne do Torunia na dzisiejszy mecz. Kibice w całej Polsce będą mogli na antenie TVP Sport śledzić to sportowe wydarzenie. W związku z transmisją godzina spotkania została przesunięta na 19:15. Toruńscy kibice mają okazję udowodnić, że najlepsza zabawa jest tylko na Tor-Torze. Przypominamy jednocześnie o akcji "Trzy kolory TKH", o której więcej można przeczytać TUTAJ. Niech całe trybuny będę dziś biało-czerwono-niebieskie. Przypominamy także, że na dzisiejsze spotkanie obowiązują obniżone ceny biletów. Niech i to będzie dodatkową zachętą do przybycia na toruńskie lodowisko.

Początek spotkania dziś (21.12.2007) o godz. 19:15.
Ceny biletów: 10 zł. normalny, 5 zł. ulgowy.

Pozostałe spotkania XXXIII kolejki PLH:

- MUKS Naprzód Janów - TMH Polonia Bytom
- TH Unia Oświęcim - KH Sanok
- UKS Zagłębie ZSME - GKS Tychy
- Energa Stoczniowiec - MKS Cracovia

wstecz

Kontakt

Bannery