Treść strony luty_2008


KH Sanok vs TKH ThyssenKrupp - zapowiedź

Przed hokeistami TKH ThyssenKrupp Energostal trzeci z rzędu a zarazem ostatni mecz wyjazdowy drugiej fazy rozgrywek. Tym razem "Stalowe Pierniki" wyruszają w daleką podróż do Sanoka by tam zmierzyć się z KH - ósmą drużyną ekstraklasy.

Niedzielny mecz toruńskiej drużyny, choć wygrany, nie mógł satysfakcjonować nikogo. Młoda, ambitna drużyna z Oświęcimia o mały włos nie wydarłaby punktów torunianom. Czy to Unici grali tak dobrze, czy zawodnicy TKH tak słabo? To mało istotne, w każdym bądź razie niesmak pozostał.

Teraz przyjdzie nam walczyć z o wiele mocniejszym przeciwnikiem. Choć gdy popatrzeć na wyniki sanoczan z ostatniej kolejki, to ma się co do tego małe wątpliwości. Hokeiści spod Bieszczad przegrali w ostatnim meczu z Polonią aż 2:5. Rozmiary tej porażki dają do myślenia.

Czy TKH stać na jeszcze jedno zwycięstwo w Sanoku? Jak dotąd wszystkie wyjazdy na tamtejsze lodowisko kończyły się pełnym sukcesem (tab. 1). Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby było tak i tym razem.


Tab. 1. Bilans spotkań TKH Toruń z KH Sanok w sezonie 2007/2008LpDrużynaMMWMWDMPDMPBRPKT7TKH Toruń5400116-9128KH Sanok3


Statystyki drużynowe wskazują, iż to goście tego spotkania mają większe szanse na zwycięstwo. Przede wszystkim za sprawą lepszej defensywy. Atak obu drużyn ma podobną siłę rażenia (tab. 2). Który element, zdecyduje o zwycięstwie jednej z drużyn przekonamy się po zakończeniu meczu.


Tab. 2. Statystyki drużynowe

TKH TKE ToruńKH SanokSezon ZasadniczySezon ZasadniczyNajwięcej br.
zdobytych108Średnia br. zdobytych3,43,3Najwięcej br.
straconych88Średnia br. straconych3,23,6Suma bramek zdobytych137131Suma bramek straconych126142Bilans bramkowy11-11


Mecz w Oświęcimiu nie przyniósł roszad w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej TKH. Nadal prowadzi Jarek Dołęga. W drużynie sanockiej przewodzi Maciej Mermer. Zaraz zanim Ondrej Lauko ze zdobyczą 20 bramek. To m.in. na tych zowadnikach powinna się dziś skupić toruńska defensywa.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik KH Sanok: Maciej Mermer 37 pkt. (18 br., 19 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Jarosław Dołęga 45 pkt. (16 br., 29 as.)

źródło: www.hockey.pl


Przed toruńskimi zawodnikami długa droga. Oby wyjazd ten nie okazał się zwykłą krajoznawczą wycieczką... Hokeiści z Torunia, jeśli ten mecz wygrają mogą zmazać plamę jaką pozostawiły dwa ostatnie mecze.

Początek meczu w Sanoku o godz. 18:00

Pozostałe spotkania PLH:

- Wojas Podhale - MUKS Naprzód Janów
-
Energa Stoczniowiec - MKS Cracovia
- UKS Zagłębie ZSME - GKS Tychy

- TMH Polonia Bytom - TH Unia Oświęcim

wstecz

Kontakt

Bannery