Treść strony luty_2008


Mecze z Cracovią coraz bliżej

Niespełna tydzień został toruńskim hokeistom na przygotowanie się do pierwszego spotkania play off z Cracovią.

Zespół trenuje bez dwóch zawodników - Bartosza Dąbkowskiego oraz Jarosława Dołęgi, który w ostatniej chwili został powołany na turniej EIHC w Sanoku. Do składu dołączyli natomiast dwaj bramkarze - Przemysław Dalke i Miłosz Ciesielski.

Ten pierwszy kilka ostatnich miesięcy spędził w wojsku, drugi był na obozie w niemieckiej Kolonii, gdzie pracował nad poprawą swoich umiejętności z jednym z trenerów najwyższej niemieckiej ligi DEL.

Może niespodzianka?

Praca wre. - Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, który był już opracowany znacznie wcześniej - mówi trener Marian Pysz. - Pracujemy bardzo solidnie.

Wiadomo, że do dyspozycji jest praktycznie krajowy skład, ale mam nadzieję, że ci zawodnicy, dla których jest to pierwszy pełny sezon, kiedy regularnie występują w meczach, staną na wysokości zadania.

Zadanie nie jest łatwe. Cracovia zakończyła sezon zasadniczy z przewagą 31 punktów na TKH.

- Patrząc na tabelę ktoś może się postukać po głowie, ale w sporcie zdarzają się niespodzianki i chciałbym razem z zespołem taką niespodziankę sprawić - kontynuuje Pysz. - Pracujemy tak, aby przygotować zespół i fizycznie, i psychicznie. Zobaczymy jak zawodnicy odpowiedzą na to w pierwszym meczu 15 lutego z Cracovią. To będzie test.

Znaleźć sponsorów

Działacze natomiast starają się już wyprzedzać najbliższe dni i myśleć o przyszłym sezonie.

- Prowadzimy rozmowy z firmą Tixxit, która specjalizuje się w marketingu i jest pośrednikiem w poszukiwaniu nowych sponsorów - przyznaje Paweł Gurtowski, członek zarządu TKH. - Współpracuje ona z takimi zespołami jak Kolner Haie, Frankfurt Lions czy Augsburger Panther z niemieckiej ekstraklasy.

Paweł Kumiszcze (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery