Treść strony kwiecień_2008


Żółwik i Dąbek jadą do Innsbrucku!

Dziś ogłoszono skład reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata dywizji I odbywające się w Austrii. O awans do hokejowej elity walczyć będą m.in. zawodnicy TKH ThyssenKrupp Energostal - Jarosław Dołęga i Bartosz Dąbkowski.

W składzie znalazło się dwudziestu trzech zawodników, choć regulamin mistrzostw zakłada o jednego zawodnika mniej. Języczkiem uwagi jest w tym wypadku obrońca Adam Borzęcki, na co dzień broniący barw niemieckiego Bad Toelz Loewen. Jeśli jego drużyna zakończy rywalizację w play off na tyle szybko aby móc wystąpić w Austrii, Borzęcki "wypchnie" z kadry któregoś z powołanych wcześniej zawodników. Tak więc zupełnie teoretycznie, Bartosz Dąbkowski nie może być pewny wyjazdu na turniej mistrzowski.

W rezerwie znajduje się także podstawowy bramkarz Stoczniowca, Przemysław Odrobny, który jest gotowy na wypadek nagłej kontuzji któregoś z powołanych golkiperów.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Dyw. I w Innsbrucku:

Bramkarze: Arkadiusz Sobecki (GKS Tychy) i Rafał Radziszewski (ComArch Cracovia Kraków)

Obrońcy: Jarosław Kłys, Patryk Noworyta (Cracovia), Mateusz Rompkowski (Energa Stoczniowiec Gdańsk), Adrian Labryga, Paweł Dronia (Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec), Grzegorz Piekarski (GKS Tychy), Bartosz Dąbkowski (TKH ThyssenKrupp Toruń), Bartłomiej Piotrowski (Wojas Podhale Nowy Targ), Adam Borzęcki (Bad Toelz Loewen)

Napastnicy: Adam Bagiński (GKS Tychy), Damian Słaboń, Leszek Laszkiewicz, Sebastian Kowalówka, Grzegorz Pasiut, Michał Piotrowski (Cracovia), Marcin Kolusz (HC Ocelari Trzyniec), Krzysztof Zapała, Jarosław Różański (Wojas Podhale Nowy Targ), Marcin Jaros (Zagłębie), Maciej Urbanowicz (Stoczniowiec), Jarosław Dołęga (TKH Toruń).

Trenerzy: Rudolf Rohaczek, asystentami: Henryk Zabrocki i Tomasz Rutkowski.

wstecz

Kontakt

Bannery