Treść strony kwiecień_2008

Toruń w plebiscycie National Geographic

Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski znalazły się na liście 100 propozycji do tytułu 30 najpiękniejszych miejsc na ziemi w plebiscycie National Geographic Polska. Aby zagłosować, trzeba wysłać sms z kodem nagrody i kodem miejsca na podany przez organizatora numer. Głosowanie trwa do 1 maja 2008 r.

Rynek w Toruniu powstał w połowie XIII w. Ma kształt zbliżony do kwadratu (105 x 109 m), pośrodku stoi gotycki ratusz, którego budowę rozpoczęto w XIII w. - tak opisany został Toruń przez organizatorów konkursu. Listę 100 unikatowych budowli, pomników i regionów świata sporządziło 50 osobowe jury, powołane przez National Geographic.

Zwycięską trzydziestkę wybiorą czytelnicy pism National Geographic i National Geographic Traveler, wysyłając smsy z kodem typowanego miejsca. Na zachętę warto dodać, że uczestnicy plebiscytu mogą wygrać cenne nagrody – sprzęt fotograficzny i komputerowy, ufundowane przez organizatora. By zagłosować na Toruń, trzeba wysłać pod numer 71001 sms o treści: NG.KOD NAGRODY.080 (Kod nagrody trzeba wpisać zgodnie z wybraną przez siebie nagrodą - wszystkie są zaprezentowane
tutaj) Koszt smsa to 1,22 zł brutto.Wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie NG Polska.

Trzydzieści obiektów - wybranych przez uczestników plebiscytu - znajdzie się na wielkiej wystawie fotograficznej "Najpiękniejsze miejsca na Ziemi", którą zobaczyć będzie można jeszcze przed wakacjami, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Dodajmy, że wśród zaproponowanych najpiękniejszych miejsc w Polsce znalazły się jeszcze: Rynek w Krakowie, krakowski Kazimierz oraz Kopalnia Soli w Wieliczce, Zamek w Malborku, Wielka Siklawa w Dolinie Pięciu Stawów, Rynek we Wrocławiu, Plaża w Juracie, Kościół Pokoju w Świdnicy, Morskie Oko oraz Połonina Wetlińska.

Zapraszamy do głosowania na toruńską perłę gotyku!!!

wstecz

Kontakt

Bannery