Treść strony maj_2008

Zagrali i wygrali!

Charytatywny Turniej w Piłkę Siatkową, zorganizowany przez studentów wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (UMK) zakończył się tryumfem… Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Umysłowo z Grabia!!!

Zresztą inaczej być, po prostu nie mogło. Wyniki poszczególnych spotkań schodzą na drugi plan, przy tego typu imprezach. Najistotniejszy był cel turnieju oraz stworzenie dobrej zabawy dla widzów. O sukcesie imprezy świadczą liczby. Widowisko obejrzało prawie 300 widzów, natomiast do puszek trafiło 2339,60 zł! Ostatecznie, po doliczeniu bezpośrednich wpłat na konto fundacji, zgromadzona kwota urosła do 2839,60 zł! Wynik ten, zaskoczył nawet samych organizatorów i być może turniej wpisze się na stałe do akademickiego kalendarza…

Wprawdzie turniej miał wymiar charytatywny, jednak aby formalności stało się zadość, odnotujmy wyniki poszczególnych spotkań. Starcie studentów Prawa oraz Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zakończyło się zwycięstwem przyszłych prawników. Z kolei Wykładowcy, po ciężkim i bardzo wyrównanym boju minimalnie ulegli drużynie toruńskich Dziennikarzy. W związku z tym, w małym finale żacy z wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmierzyli się ze swoimi Wykładowcami, natomiast medialna drużyna walczyła o pierwsze miejsce ze studentami wydziału Prawa. Ostatecznie, najlepiej zaprezentowali się przyszli prawnicy, zaraz za nimi uplasowała się medialna drużyna, a ostatnie miejsce na podium zajęli studenci Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Zespół Wykładowców UMK, wprawdzie nie wygrał żadnego spotkania, ale tytuł ulubieńców publiczności, zdecydowanie powinien trafić w ich ręce.

Środki zgromadzone w ramach charytatywnego turnieju zostaną przekazane na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Grabiu.

Warto wspomnieć, że Toruński Klub Hokejowy również przyłączył się do tego społecznego przedsięwzięcia i podarował na licytację "zestaw kibica TKH".

  • autor: Valdi

wstecz

Kontakt

Bannery