Treść strony październik_2008


Energa Stoczniowiec vs TKH Nesta - zapowiedź

Przed nami drugie w tym sezonie Derby Północy. Zmierzą się w nim obecny wicelider z ósmą drużyną ligi, ale emocji nie powinno zabraknąć. Pojedynki "Stoczni" i "Stalowych Pierników" to już ligowy klasyk, w którym nigdy nie brakuje zaciętej walki.

Stoczniowcy w tym sezonie idą jak burza. Po serii zwycięstw zajmowali już nawet pierwsze miejsce w tabeli. Stracili je na rzecz krakowian tylko przez to, że ci rozegrali o dwa mecze więcej. Gdańszczanie, mimo że przed sezonem byli zaliczani do faworytów ligi, grają powyżej oczekiwań. Nikt nie spodziewał się chyba, że młoda drużyna będzie wiodła prym. Co innego torunianie. Ich dotychczasowe osiągnięcia nie mogą do końca zadowalać kibiców. Na szczęście po fatalnym początku, podnoszą się z kolan i pną się powoli w ligowej tabeli.

Pierwszy mecz obu drużyn na Tor-Torze zakończył się zwycięstwem gości z Gdańska 2:1 po rzutach karnych. TKH w Gdańsku zawsze stawia twardy opór. Ostatnio wygrali w Gdańsku 23 października 2007 (3:2 po dogrywce).

W tym sezonie to już w zasadzie reguła, że przeciwnicy torunian, mają od nich o wiele korzystniejsze statystyki drużynowe. Tak samo jest i tym razem. Średnia ponad czterech (4,3) bramek na mecz Stoczniowca do  nieco ponad dwóch bramek (2,3) TKH mówi samo za siebie. W obronie nie lepiej. Nasi hokeiści tracą średnio blisko cztery (3,7) bramki w meczu natomiast gdańszczanie niecałe dwie (1,9). Jednak "Stalowe Pierniki" już nie raz w tym sezonie pokazały, że to co na papierze nijak się ma do rozstrzygnięć na lodowej tafli. Szczególnie ostatnio udowadniają, że mogą walczyć jak równy z równym z faworyzowanymi przeciwnikami.

W indywidualnych statystykach doszło do zmiany. Na fotel lidera wskoczył Arek Marmurowicz, który w ostatnich meczach regularnie zdobywa bramki, często decydujące o wyniku meczu i obecnie jest jedynym zawodnikiem TKH, który mieści się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych graczy PLH. W drużynie Stoczniowca liderem klasyfikacji kanadyjskiej  jest nie kto inny, jak Josef Vitek. Objawienie poprzedniego sezonu najwyraźniej nie ma zamiaru spuszczać z tonu.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Stoczniowca: Josef Vitek 13 pkt. (3 br., 10 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Arkadiusz Marmurowicz 12 pkt. (8 br., 4 as.)

źródło: www.hockey.pl


O zainteresowaniu tym meczem najlepiej świadczy fakt, iż bezpośrednią relację z niego przeprowadzi TVP Sport. Mimo to grupa najwierniejszych fanów TKH wybiera się do Gdańska, by w hali Olivia osobiście dopingować swoją ulubioną drużynę. Podbudowani wsparciem swoich kibiców, toruńscy hokeiści na pewno będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej. Wszyscy życzymy im aby zagrali świetny mecz i do Torunia przywieźli cenne punkty.

Początek meczu w Gdańsku o godz. 19:15

Pozostałe spotkania XI kolejki PLH:

- Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie
- KH Pol-Aqua Zagłębie - KH Sanok
- Wojas Podhale - TMH Polonia Bytom
- GKS Tychy - Comarch Cracovia

wstecz

Kontakt

Bannery