Treść strony październik_2008

TKH Nesta vs Polonia Bytom - zapowiedź

Toruńscy hokeiści podejmą w niedzielę outsidera PLH - Polonię Bytom i liczą na zdobycie bardzo potrzebnych punktów.

Pewnie mało kto przed trwającym w najlepsze sezonem, stawiał obie drużyny jako "bliskich" sąsiadów w tabeli. A jednak w połowie drugiej rundy obie drużyny dzieli niewielka różnica punktów. Polonia już przed sezonem była przedstawiana jako główny pretendent do spadku, a to ze względu chociażby na duże problemy finansowe, które spowodowały "drenaż" najbardziej wartościowych zawodników, którzy "odpłynęli" do innych, bardziej perspektywicznych klubów.

Co innego TKH Nesta, któremu mimo starań nie udało się przed sezonem znacząco wzmocnić polskiej kadry zespołu. Niepowodzenia na krajowym rynku transferowym, miały zrekompensować zakupy czołowych stranieri Mariana Kacira i Romana Hloucha, którzy mieli wesprzeć toruńską ofensywę. Jak się później okazało nadzieje te okazały się płonne. Fatalny początek sezonu spowodował iż klub zrezygnował z trójki czeskich napastników (do dwóch w.w. dołączył Mojmir Musil) a niedawno z funkcji trenera zwolniono Mariana Pysza.

Takie zawirowania nie mogły wpłynąć pozytywnie na grę drużyny, która jednak wyrwała kilka punktów w pojedynkach z czołowymi zespołami ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że jako jedyni w lidze, obaj najbliżsi rywale nie mają na swoich kontach wygranej w regulaminowym czasie gry. Jedno jest pewne ten pojedynek może to zmienić.

Ostatnie wyniki TKH nie zachwycają. Szczególnie wtorkowa porażka z JKH na Tor-Torze 1:4 była ogromnym ciosem dla kibiców. Z drugiej strony bytomianie w ostatnich meczach na prawdę pozytywnie zaskakują. Najpierw zacięty bój z Zagłębiem i porażka 3:5 a potem bardzo dobry występ w hali lidera PLH, Stoczniowca Gdańsk i porażka zaledwie 2:3 budzą pewien respekt.

Choć dotychczasowe poczynania w przypadku obu drużyn nie zachwycają, to TKH jest dotychczas lepszy w ataku od Polonii. Torunianie zdobywają w meczu średnio prawie dwa razy więcej goli niż bytomianie. Kilka dwucyfrowych porażek Polonistów, spycha ich na ostatnie miejsce pod względem średniej straconych bramek, daleko za pozostałymi drużynami.

Indywidualnie w toruńskim zespole przewodzą nadal Arek Marmurowicz i Jarek Dołęga. W Bytomiu na razie najlepiej spisuje się Bartłomiej Bomba.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Polonii: Bartłomiej Bomba 6 pkt. (6 br., 0 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Arkadiusz Marmurowicz 12 pkt. (8 br., 4 as.)

stan z dnia: 07.10.2008, źródło: www.hockey.pl


Mecz z Polonią został przesunięty na godz. 16:00 ze względu na planowany w tym samym dniu pierwszy mecz finału Speedway Ekstraligi, w którym toruński Unibax zmierzy się z Unią Leszno.

Przed telewizyjną relacją z tego meczu, zapraszamy do wizyty na Tor-Torze i kibicowania toruńskim hokeistom.

Początek meczu na Tor-Torze o godz. 16:00

Ceny biletów: 12 złotych normalny, 7 złotych ulgowy.

Wszystkim paniom, które przyjdą na Tor-Tor przysługuje bilet ulgowy, natomiast dzieci do lat 8 mogą wejść za darmo.

ak to jest w zwyczaju w tym sezonie w tym sezonie kibice zgromadzeni na trybunach Tor-Toru będą mieli okazję zdobyć nagrody. Tym razem kupony promocyjne ufundowali: pizzerie Bachus i Eragon, firma cateringowa Watu oraz dystrybutor kosmetyków fryzjerskich Barbarius.

Przypominamy również, że rozpoczęło się już poszukiwanie kandydatek do tytułu Ice Miss pażdziernika. Najpiękniejsze fanki toruńskich hokeistów mają szanse na udział w konkursie, którego stawką są nagrody ufundowane przez Kosmetyczny Instytut dr Irena Eris w Toruniu i sieć Hotele21. Szczegółowe zasady konkursu można znaleźć tutaj.

Pozostałe spotkania XV kolejki PLH:

- KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie
- Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia
- Energa Stoczniowiec - GKS Tychy
- KH Pol-Aqua Zagłębie - Wojas Podhale

Sponsorzy nagród dla kibiców:
  • Pizzerie Bachus
  • Eragon - Bar, Pizzeria
  • WATU - Przedsiębiorstwo Cateringowe, Świętopełka 3C
  • Barbarius - Artykuły Fryzjerski i Kosmetyczne

wstecz

Kontakt

Bannery