Treść strony styczeń_2009


TKH Nesta vs JKH GKS - zapowiedź

Piątkowy pojedynek w Sanoku nie rozstrzygnął ostatecznie o udziale torunian w fazie play-off. Dzisiejszy mecz z jastrzębianami może wiele wyjaśnić w tej kwestii.

Przewaga nad sanoczanami stopniała do dwóch punktów. Teraz hokeiści z miasta Grzegorza depczą torunianom po piętach czyhając na każde potknięcie. Aby być pewnym udziału w play-off nasi hokeiści muszą wygrać wszystkie mecze do końca drugiego etapu rozgrywek. Jesteśmy w tym momencie o tyle uprzywilejowani że oba mecze rozgrywają na Tor-Torze.

Jednak pojedynki z JKH GKS z tego sezonu pokazały już, że nie musi być to warunek sukcesu. Z dotychczas rozegranych meczÓW torunianie wygrali zaledwie dwa. Z tego jeden dopiero po karnych i to właśnie w Toruniu. Tak więc bilans meczów na własnym terenie (1 przegrana i zwycięstwo po karnych) pokazuje jak niewygodnym dla nas przeciwnikiem są gracze ze Śląska.

Dziś jednak trzeba przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trudno bowiem spodziewać się, że sanoczanie ulegną słabej Polonii Bytom. Mecz w Toruniu może więc zadecydować o końcowym składzie pierwszej ósemki PLH walczącej o medale. Jeśli torunianie dziś wygrają wystarczy im tylko przypieczętować walkę o play-off w meczu z Polonią.

Indywidualnie w toruńskiej drużynie przewodzi nieprzerwanie Jarosław Dołęga (34 pkt.) a w JKH Petr Lipina z 50 punktami na koncie! Torunianie muszą więc zatrzymać lidera Jastrzębian, żeby myśleć o końcowym powodzeniu.


Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik JKH GKS: Petr Lipina 50 (22 br., 28 as.)

Najlepszy zawodnik TKH Nesta: Jarosław Dołęga 34 (15 br., 19 as.)

Źródło: www.hockey.pl


Dziś przed drużyną TKH Nesta jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Strata punktów może ich kosztować bardzo wiele. Stawka jest niebagatelna. Niestety w składzie torunian może zabraknąć jednego z liderów, Arka Marmurowicza, który w poprzednim meczu został ukarany karą meczu za bójkę z rywalem.

Początek spotkania na Tor-Torze o godz. 17:30

Ceny biletów: 12 złotych normalny, 7 złotych ulgowy.

Wszystkim paniom, które przyjdą na Tor-Tor przysługuje bilet ulgowy, natomiast dzieci do lat 8 mogą wejść za darmo.

Jak zwykle na kibiców, którzy przybędą dziś na Tor-Tor czekają liczne nagrody przygotowane przez Klub Kibica i sponsorów. Tym razem kupony promocyjne ufundowały: firma Evaldi oraz restauracje: Gęsia Szyja, Yarpen i Eragon.

Na naszej stronie trwa głosowanie na  Ice Miss grudnia, tymczasem poszukujemy już kandydatek do tytułu Ice Miss stycznia. Najpiękniejsze fanki toruńskich hokeistów mają szanse na udział w konkursie, którego stawką są nagrody ufundowane przez Kosmetyczny Instytut dr Irena Eris w Toruniu i sieć Hotele21. Szczegółowe zasady konkursu można znaleźć tutaj.

Pozostałe spotkania:

- GKS Tychy - KH Pol-Aqua Zagłębie
- Energa Stoczniowiec – Akuna Naprzód Janów
- Comarch Cracovia – Wojas Podhale

-
KH Sanok – TMH Polonia Bytom


  • Ewaldi
  • Karczma Gęsia Szyja
  • Pizzeria Yarpen
  • Eragon - pizeria, bar
  • [obiekt Flash] Mutli-tabs

wstecz

Kontakt

Bannery