Treść strony styczeń_2009


TKH Nesta - JKH GKS 2:3k

Hokeiści TKH Nesta przegrali dziś bitwę ale wszystko wskazuje na to że wygrają wojnę. Jeden punkt wywalczony dziś na Tor-Torze pozwoli im na grę w fazie play-off.

W korespondencyjnym pojedynku ekipy z Torunia i Sanoka zrównały się punktami, bo Ciarko KH bez większego trudu odprawił dziś z kwitkiem walczącą o ekstraligowy byt Polonię Bytom. Torunianie tylko dzięki lepszemu bilansowi spotkań wyprzedzają drużynę z Podkarpacia. Wszystko wskazuje na to, że tak też pozostanie do końca sezonu zasadniczego. Nawet jeżeli sanoczanom uda się w ostatniej kolejce wygrać w Jastrzębiu torunianie nie stoją na straconej pozycji. Muszą tylko wygrać pojedynek z outsiderem u siebie. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto obstawiłby inny wynik, niż zwycięstwo TKH Nesta.

Tylko z kronikarskiego obowiązku należy napisać, że dzisiejszy mecz się odbył a najciekawszym elementem wieczornego widowiska, był fakt że prowadził go Przemysław Kępa... Sędzia, który w tym tygodniu został zawieszony przez WGiD za wydarzenia z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Cracovią Kraków z ubiegłej niedzieli.

Styl i poziom gry obu drużyn pozostawiał dziś wieczorem wiele do życzenia. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili goście, jednak torunianom za każdym razem udawało się doprowadzać do wyrównania za sprawą goli Przemysława Bomastka. Wynik 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i toruńskich kibiców po raz 13! w tym sezonie czekały dodatkowe emocje. Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku miały zadecydować rzuty karne (po raz dziewiąty na toruńskim lodowisku). Niestety tym razem lepsi okazali się goście, którzy dwukrotnie pokonali Michała Plaskiewicza. Z trzech torunian wykonujących strzał tylko Michalowi Mravcowi udało się pokonać golkipera gości.

W taki oto sposób torunianom najprawdopodobniej uda się wejść do ósemki walczącej o medale... Styl w jakim to osiągnęli pozostawia jednak wiele do życzenia.

TKH Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3k (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:2)

0:1 (08:48) A. Labryga - A. Kąkol, R. Bernacki EQ
1:1 (29:45) P. Bomastek - V. Buril EQ
1:2 (35:53) P. Zdrahal - P. Lipina EQ
2:2 (45:13) P. Bomastek - M. Mravec, J. Dołęga EQ
2:3 (65:00) P. Lipina PS

Strzały na bramkę

TKH Nesta: 44 (13, 13, 13 - 5, 0); JKH GKS 39 (12, 14, 8 - 4, 1)

Kary

TKH Nesta: 51 (4, 4, 0 - 2, 0); JKH GKS 10 (2, 2, 4 - 2, 0)

Więcej szczegółów już wkrótce w dziale mecz po meczu. Zapraszamy.

   

wstecz

Kontakt

Bannery