Treść strony luty_2009

Akuna Naprzód rywalem drużyny TKH Nesta

Po zakończeniu rywalizacji w pierwszej rundzie play offs torunianom pozostaje walka o miejsca od 5 do 8. W drugiej rundzie spotkają się janowianami.

W środę po czwartym meczu pierwszej rundy Akuna Naprzód odpadł z rywalizacji. Tamtejsi kibice, po tym jak ich ukochana drużyna "wyrwała" jedno zwycięstwo w Tychach, mieli nadzieję, że w dwóch meczach w Janowie uda się rozstrzygnąc losy rywalizacji na swoją korzyść. Niestety tyszanie okazali się lepsi i to oni awansowali do półfinału Mistrzostw Polski.

Jeszcze do wczoraj nieznane były dokładne zasady rozgrywania dwumeczów  w ramach 2 i 3 rundy dla zespołów, które odpadły z play offs. PZHL opublikował regulamin.

Pierwsze mecze poszczególnych par odbędą się na lodowisku drużyny, która zajęła słabsze miejsce po sezonie zasadniczym. W przypadku remisu po dwóch meczach, o zwycięstwie zadecyduje większa liczba zdobytych bramek. Jeśli bilans bramkowy okaże się jednakowy o końcowym zwycięstwie decydować będzie dodatkowa seria rzutów karnych.

Ciągle nie znamy drugiej pary, ponieważ nadal trwa rywalizacja w ćwierćfinałowa pomiędzy Stoczniowcem Gdańsk i Pol-Aqua Zagłębiem Sosnowiec. Piąty, ostatni mecz tej pary zostanie rozegrany dziś w Gdańsku.

Oto terminarz 2 rundy:

27.02.2009 (piątek)

- TKH Nesta Toruń - Akuna Naprzód Janów (godz. 18:30)
- JKH GKS Jastrzębie - ???

01.02.2009 (niedziela)

- Akuna Naprzód Janów - TKH Nesta Toruń
- ??? - JKH GKS Jastrzębie

Mecze 3 rundy odbędą się w dniach 6 i 8 marca 2009.

Pary półfinałowe jeszcze nie kompletne

W pierszym półfinale play offs spotkają się pogromca torunian - Wojas Podhale Nowy Targ z ubiegłorocznym finalistą GKS Tychy. W drugiej parze Comarch Cracovia, która wyeliminowała jastrzębian czeka na rywala z pary Stoczniowiec - Zagłębie.

Mecze półfinałowe (do czterech zwycięstw) zaplanowano na 24, 25 i 28 lutego oraz 1, 4, 6, 8 marca 2009. Dwa pierwsze pojedynki w poszczególnych parach odbędą się w Nowym Targu i Krakowie.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na najbliższy pojedynek torunian, którzy 27 lutego zmierzą się z Akuna Naprzodem Janów. Początek meczu na Tor-Torze o godz. 18:30.

wstecz

Kontakt

Bannery