Treść strony marzec_2009

JKH GKS - TKH Nesta 7:2

Torunianie wrócili z Jastrzębia rozbici przez gospodarzy. Dla TKH Nesta był to smutny koniec złego sezonu.

Po porażce w piątek jedną bramką, torunianie mieli jeszcze szansę powalczyć o siódme miejsce. Niestety nie sprostali po raz kolejny beniaminkowi ligi, który dzięki zwycięstwu utrzymał lokatę sprzed play-off. Jastrzębianie mogą to uznać za dobre osiągnięcie. Z drugiej strony ósme miejsce dla torunian to porażka.

We wczorajszym meczu kiedy w 23 minucie Vladimir Buril zdobył gola na 2:2 wydawało się, że sprawa siódmego miejsca pozostaje otwarta. Potem jednak bramki zdobywali już tylko gospodarze...

Zacznijmy jednak od początku. Spotkanie zaczęło się od stanu 2:0 po trafieniach Tomasza Kulasa i Andreja Szoke. Tuż przed końcem pierwszej tercji kontaktową bramkę zdobył Karol Piotrowski. W drugiej tercji torunianie szybko doprowadzili do wyrównania, dzięki wspomnianej wyżej bramce Buril ale na tym skończyły się ich popisy.

Jeszcze w drugiej tercji jastrzębianie wyszli na prowadzenie dzięki Jakubowi Radwanowi. Niedługo potem, w połowie czasu gry Jarmo Tolvanen dokonał zmiany bramkarza. Pawła Jakubowskiego broniącego od pierwszego wznowienia zastąpił Michał Plaskiewicz. Podstawowy bramkarz TKH zachował czyste konto do końca drugiej odsłony. Po przerwie nie było już tak dobrze. "Plaster" przepuścił cztery krążki, w tym aż trzy po strzałach Petra Lipiny. Lider JKH GKS zdobył gola nawet w okresie gry w osłabieniu. W gole na hat-tricka Lipiny "wtrącił się" jeszcze Rafał Bibrzycki i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem miejscowych 7:2.

W pojedynku o 5 miejsce lepsi okazali się Janowianie, którzy dwukrotnie pokonali hokeistów z Pol-Aqua Zagłębia Sosnowiec tak więc mecze o miejsca od 5 do 8 nie przyniosły zmiany. Trzeba jednak przyznać iż torunianie byli bliscy odwrócenia kolejności, gdyby nie fatalna porażka w Janowie tydzień temu.

JKH GKS Jastrzębie - TKH Nesta Toruń 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)

1:0 (05:37) T. Kulas - R. Bibrzycki EQ
2:0 (17:00) A. Szoke - P. Lipina, P. Zdrahal EQ
2:1 (19:29) K. Piotrowski - S. Salonen EQ
2:2 (22:12) V. Buril - D. Minge, M. Jastrzębski EQ

3:2 (28:17) J. Radwan - M. Danieluk EQ
4:2 (43:28) P. Lipina - A. Szoke EQ
5:2 (47:14) P. Lipina SH1 (R. Bernacki)