Treść strony SEZON 2019/ 2020

Podhale pokonane.

Hokeiści KH Energa Toruń zrewanżowali się nowotarżanom wygrywając mecz po serii rzutów karnych. Patrik Spesny nie dał się pokonać snajperom Podhala i obronił wszystkie rzuty karne. Bramkarza gości w sytuacji "sam na sam" pokonali: debiutujący w dzisiejszym spotkaniu Nikita Veitov oraz jeden z najskuteczniejszych zawodników naszej drużyny Denis Sergushkin.
Toruńska drużyna bardzo dobrze zagrała pierwszą odsłonę meczu. Po dwudziestu minutach prowadziliśmy 3:1. Co prawda to goście strzelili pierwszą bramkę w tym spotkaniu, gdy grali w podwójnej przewadze, ale nasi hokeiści odpowiedzieli trzema celnymi trafieniami. Gola na 1:1 strzela kapitan "stalowych pierników" Bartosz Fraszko. Kolejne bramki w pierwszej tercji zdobywają: Yegor Shkodenko i Yegor Feofanov.
Drugą i trzecią odsłonę wygrywają goście z Nowego Targu strzelając po jednej bramce.
Nasza drużyna, pomimo stworzeniu wielu okazji do zdobycia gola nie może umieścić krążka w siatce.  W regulaminowym czasie mecz kończy się wynikiem remisowym 3:3.
Dogrywka również nie przynosi rozstrzygnięcia w tym spotkaniu.
Po krótkiej przerwie na czyszczenie lodu Robert  Korchokha, powracający do KH Enega Toruń rozpoczyna serię rzutów karnych. Niestety nie udaje mu się pokonać Przemysława Odrobnego. Jako drugi w toruńskiej drużynie strzela Yegor Feofanov. Jego strzał również broni bramkarz Podhala. Do trzech razy sztuka można by napisać. Gdy jako trzeci staje na środku lodowiska Nikita Veitov i po chwili umieszcza krążek w siatce kibice zgromadzeni na Tor-Torze, na stojąco oklaskują debiutanta. Do tego, po chwili Patrik Spesny broni trzeci strzał gości, a następnie karnego skutecznie wykonuje toruński napastnik Denis Sergushkin. Wielka radość na trybunach! Kropkę nad "i" stawia niepokonany dzisiaj w sytuacjach "jeden na jednego",  toruński bramkarz broniąc strzał nowotarskiego weterana Jarosława Różańskiego. Zdobywamy kolejne dwa cenne punkty w naszej drodze do play-off.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został wybrany Yegor Shkodenko. Nagrody dla zawodników funduje Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja.