Treść strony SEZON 2019/ 2020

Awans do play-off przypieczętowany.

KH Energa Toruń wygrywa ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej pokonując przed własną publicznością Re-Plast Unię Oświęcim 4:2. Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Bartosz Fraszko (dwie), Mikhail Yesayan i Denis Sergushkin.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy już w 4 minucie wyszli na prowadzenie. Bramkarza gości, który swoją przygodę z hokejem rozpoczynał w toruńskim, młodzieżowym klubie MKS Sokoły -  Sebastiana Lipińskiego pokonał kapitan "stalowych pierników" Bartosz Fraszko.
W pierwszej odsłonie padają jeszcze dwie bramki, ale to hokeiści z Oświęcimia wpisują się do meczowego protokołu. Po dwudziestu minutach goście prowadzą 2:1.
Druga tercja ponownie rozpoczyna się od szybko strzelonej bramki. W 23 minucie Bartosz Fraszko drugi raz trafia do siatki gości. Mamy remis. Na kolejnego gola czekamy do 34 minuty meczu. Mikhail Yesayan wyprowadza toruński zespół na prowadzenie. Tym razem to zawodnicy KH Energa Toruń schodzą do szatni mając o jedną bramkę więcej.
W trzeciej odsłonie obie drużyny atakują, jednak nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Pomimo wielu sytuacji krążek nie wpada do siatki.
Dopiero, gdy w 60 minucie trener Unii nakazuje zjechać do boksu swojemu bramkarzowi i wprowadza gracza z pola, pada czwarta bramka dla gospodarzy. Po odebraniu krążka w toruńskiej strefie obronnej Denis Sergushkin, po solowej akcji trafia do pustej bramki.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został wybrany kapitan KH Energa - Bartosz Fraszko. Nagrody dla zawodników funduje Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja.

Po zakończeniu spotkania trójka toruńskich zawodników - wybrana przez kibiców została uhonorowana pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez STKH oraz sponsorów.
Wyróżniono Bartosza Fraszko, zdobywcę 41 punktów za 15 bramek i 26 asyst, Michała Kalinowskiego mającego na swoim koncie 40 punktów - 25 bramek plus 15 asyst oraz Denisa Sergushkina, który po rundzie zasadniczej zgromadził 38 punktów za 22 bramki i 16 asyst.