Treść strony SEZON 2020/ 2021

Wygrana ze Stoczniowcem.

Piętnasta kolejka PHL. KH Energa Toruń gościł na Tor-Torze gdańskiego Stoczniowca, który nie wygrał dotychczas żadnego meczu i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę Polskiej Hokej Ligi. Stalowe Pierniki wygrały to spotkanie 6:0. Gdańszczanie nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko, jednak nie był to "spacerek" dla gospodarzy. Musieli wylać trochę potu na lód. Ważne, że obydwaj toruńscy bramkarze zachowali czyste konta. Dzisiaj od dwudziestej ósmej minuty Antona Svenssona zastąpił w bramce Mateusz Studziński.
W pierwszej tercji padły dwie bramki, których autorami byli: Lauris Rancevs * i Yegor Shkodenko
Druga odsłona to kolejne trzy celne trafienia. Gdańskiego bramkarza pokonali: Konsta Jaakola, Bartosz Skólmowski oraz Denis Sergushkin.
Ostatnie gola w tym spotkaniu strzela kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski

MVP tego pojedynku został wybrany Yegor Feofanov. Otrzyma ufundowaną przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja pamiątkową statuetkę oraz upominki od Sponsora.

KH Energa Toruń - GKH Stoczniowiec Gdańsk
6:0
(2:0, 3:0, 1:0)

1:0 Rancevs Lauris (Kuznetsov Sergei) - 02:02
2:0 Shkodenko Yegor (Feofanov Yegor, Chvanchikov Andrei) - 06:58
3:0 Jaakola Konsta (Chvanchikov Andrei, Bondaruk Gleb) - 29:11 (P)

Zobacz skrót meczu.

Zobacz tabelę PHL oraz wyniki pozostałych spotkań.

* Lauris Rancevs, który dołączył do drużyny KH Energa Toruń 9 października br. i miał (testowo) wystapić w trzech meczach ligowych, zagrał ostatecznie w pięciu spotkaniach gromadząc na swoim koncie dwa punkty (bramka + asysta). Nie przekonał swoją grą sztabu szkoleniowego i mecz ze Stoczniowcem był jego ostatnim w toruńskich barwach.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-10-30