Treść strony SEZON 2020/ 2021

JKH ma "patent" na Toruń.

Jedenaście bramek padło dzisiaj na lodowisku w Jastrzębiu. O jedną więcej zdobyli gospodarze - JKH GKS Jastrzębie i to oni cieszyli się z wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 6:5. Decydujące o losach pojedynku bramki padały w końcówkach każdej z tercji.
Pierwszą bramkę, w czternastej minucie zdobywa Mikhail Shabanov. KH Energa gra wtedy z przewagą jednego zawodnika. Jednak to gospodarze zadają dwa celne ciosy w ostatniej minucie tej tercji i prowadzą po pierwszej 2:1.
Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony Stalowe Pierniki kolejny raz wykorzystują liczebną przewagę i na listę strzelców wpisuje się Artem Osipov. Mamy remis.
Hokeiści JKH odpowiadają ponownie dwoma golami. Bramka na 3:2 pada w trzydziestej czwartej minucie, a kolejna na pięć sekund przed zakończeniem tercji.
Ostatnia część tego pojedynku rozpoczyna się od celnego trafienia gospodarzy w czterdziestej pierwszej minucie. Na tablicy mamy 5:2. Wydawać by się mogło, że jest już po meczu. Jednak KH Energa bardzo szybko odpowiada trzema bramkami. Kolejno bramkarza JKH pokonują: w czterdziestej pierwszej minucie Andrei Chvanchikov, następnie, gdy gramy z przewagą jednego zawodnika Yegor Shkodenko (czterdziesta czwarta minuta) i Gleb Bondaruk (czterdziesta dziewiąta minuta). W tym momencie jest remis 5:5.
Decydujący o wygranej gol pada na pięć minut przed końcową syreną. JKH wygrywa ten mecz.
Tym razem nie udało się znaleźć skutecznego sposobu, aby pokonać podopiecznych Roberta Kalabera. Było blisko. Może następnym razem...
Cieszy fakt, że toruńscy hokeiści wykorzystali cztery, z sześciu gier w przewadze oraz tylko dwa razy byli odsyłani na ławkę kar.
W trzeciej tercji Mateusz Studziński zastąpił w toruńskiej bramce Antona Svenssona.