Treść strony SEZON 2021/ 2022

Jest zwycięstwo!

Stalowe Pierniki po sześciu przegranych meczach w końcu przełamały złą passę i pokonały na własnym lodowisku Tauron Podhale Nowy Targ 6:2. Jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Szybko zdobyte bramki w pierwszych dwóch minutach spotkania zwiastowały grad goli.

Ale znów zawodziła skuteczność. Drużyna nie ustrzegła się też błędów. A rywal, pomimo okrojonego składu (trener Anderi Gusov miał do dyspozycji tylko 17 zawodników) walczył i wykorzystywał te potknięcia.
Pierwsza, dobrze zapowiadająca się tercja kończy się wynikiem 2:1. Dwie bramki, zdobyte w drugiej minucie spotkania - autorem pierwszej jest Lauri Huhdanpaa, a drugiej Nikolai Syty, to jednak wszystko w tej części meczu na co stać było toruński zespół. Chociaż okazji nie brakowało.
Goście w końcówce zdobywają kontaktową bramkę. Strzela ją były zawodnik KH Energa, a obecnie najlepszy snajper w Tauron Podhale Nowy Targ - Gleb Bondaruk.

Druga odsłona znowu obfituje w wiele sytuacji jednak do siatki krążek wpada tylko dwa razy. Bramkarza gości pokonuje w trzydziestej czwartej minucie Robert Arrak i KH Energa prowadzi 3:1. Taki wynik utrzymuje się tylko przez minutę, gdyż goście również zdobywają kolejną bramkę. Druga tercja kończy się wynikiem remisowym 1:1.

Pierwszego gola w trzeciej odsłonie toruńscy hokeiści zdobywają grając w przewadze. Potrzebują tylko 15 sekund na zdobycie bramki grając pięciu na czterech. Drugie celne trafienie w tym spotkaniu zalicza Robert Arrak.
Gdy do końcowego gwizdka mamy niespełna dwie minuty, trener gości wprowadza w miejsce bramkarza zawodnika z pola. Nowotarżanie próbują zdobyć kontaktową bramkę. Jednak Stalowe Pierniki dobrze się bronią, a po przejęciu krążka Yegor Shkodenko podaje do Mikhaila Shabanova, który umieszcza krążek w pustej bramce gości.
Kropkę nad i stawia Henri Limma. Na czternaście sekund przed końcem strzela szóstą bramkę. KH Energa zwycięża na Tor-Torze  6:2.

Czy to jest ten przełomowy mecz, o którym mówił w wywiadzie dla hokej.net Adrian Jaworski:
"... Presja jest coraz większa, ale tak naprawdę potrzebujemy jednego dobrego spotkania, żeby się odblokować i jeśli wygramy wysoko mecz, to pociągniemy ten wózek, znów będziemy strzelać dużo goli i wygrywać seriami. W początkowych fazach sezonu traciliśmy najmniej bramek, sporo strzelaliśmy i mieliśmy jeden z lepszych bilansów w lidze." - całość wywiadu jest dostępna na hokej.net
Oby tak było.

Toruńscy kibice mogli dzisiaj zobaczyć w akcji nowego napastnika z Estonii. Vadim Vasjonkin wystąpił już w dwóch wyjazdowych meczach, ale teraz miał debiut przed własną publicznością. W dzisiejszym meczu asystował przy dwóch golach. W sumie, w trzech występach zgromadził trzy punkty (1 bramka, dwie asysty).

Już w najbliższą niedzielę wyjazdowy mecz w Sanoku. Hokeiści Ciarko STS będą zapewne chcieli zmyć plamę z październikowego spotkania (3:10) z KH Energa.
Sanoczanie są ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. W dwóch poprzednich kolejkach ograli u siebie Comarch Cracovię (7:3), a w Tychach pokonali gospodarzy 7:2.
STS ma obecnie tyle samo punktów (34) co KH Energa, ale toruński zespół rozegrał o jeden mecz więcej.