Treść strony SEZON 2022/ 2023

Cracovia rozbita na Tor-Torze!

KH Energa Toruń w pięknym stylu pokonał dzisiaj zespół Comarch Cracovii 6:2. Decydująca okazała się końcówka trzeciej tercji, w której podopieczni Teemu Elomo strzelili drużynie gości trzy bramki w przeciągu pięciu minut pieczętując swoje zwycięstwo.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, drugą lepiej rozpoczęli zawodnicy z Krakowa. W dwudziestej szóstej minucie meczu toruńskiego bramkarza pokonał Jiri Gula.
Na odpowiedź gospodarzy nie czekaliśmy zbyt długo. Półtorej minuty później do wyrównania doprowadził Szymon Maćkowski. Bramkę numer dwa strzelił Elias Elomaa, gdy toruńska drużyna grała z przewagą dwóch zawodników, a było to w dwudziestej dziewiątej minucie spotkania. Na przerwę toruńska drużyna schodziła prowadząc 2:1.
W szóstej minucie trzeciej tercji, kapitan toruńskiego zespołu - Kamil Kalinowski podwyższa prowadzenie na 3:1. Hokeiści Cracovii zaczynają coraz mocniej atakować i strzelają kolejnego gola w pięćdziesiątej minucie.
I jak się później okazało było to już ostatnie ich celne trafienie w tym starciu.
Od pięćdziesiątej trzeciej minuty zaczyna się popis toruńskich napastników. Gola numer cztery strzela Michał Kalinowski. Chwilę później mamy już piątą bramkę, której autorem jest Niki Koskinen. Kropkę nad "i" stawia w pięćdziesiątej ósmej minucie Eemeli Jeskanen. Na tablicy wyników 6:2. KH Energa Toruń odnosi zasłużone zwycięstwo i dodatkowo w bardzo ładnym stylu.
Świetnie w toruńskiej bramce spisywał się Ervins Mustukovas, który obronił czterdzieści siedem strzałów.
W piątek do Torunia zawita GKS Katowice - aktualny Mistrz Polski. Początek meczu o 18:30.