Treść strony SEZON 2022/ 2023

Stalowe Pierniki przegrywają kolejny mecz.

JKH GKS Jastrzębie strzela na Tor-Torze sześć goli, a gospodarze odpowiadają tylko dwoma celnymi trafieniami. Tak, jak w poprzednich, przegranych meczach KH Energa traci bramki tuż po rozpoczęciu spotkania. Pierwszy raz Mateusz Studziński, który rozpoczął mecz w toruńskiej bramce wyciąga krążek z siatki już w drugiej minucie, a kolejny w dwunastej.

Przed końcem pierwszej odsłony, grający w podwójnej przewadze torunianie strzelają kontaktową bramkę, której autorem jest Illia Korenchuk. Iskrą do ataku dla Stalowych Pierników była walka na pięści pomiędzy Robertsonem a Pylaczykiem. Rosły kanadyjski obrońca KH Energa nie miał problemów z szybkim rozstrzygnięciem tego pojedynku na swoją korzyść. Obydwaj zawodnicy zostali ukarani przez sędziego karą meczu.

Kolejna część spotkania, to dalsze celne trafienia gości. Drugą tercję KH Energa przegrywa 0:3. W trzydziestej szóstej minucie - przy stanie 1:5 następuje zmiana w toruńskiej bramce. Studzińskiego zastępuje Mustukovs.

W trzeciej tercji padają dwie bramki. Najpierw goście strzelają szóstego gola, a tuż przed końcem Niki Koskinen zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy.

To kolejny, wysoko przegrany i w słabym stylu mecz toruńskiego zespołu. Jeden mały impuls w postaci walki na pięści stoczonej przez Robertsona, to stanowczo za mało aby przyciągać kibiców na Tor-Tor.
Potrzebne są kolejne, aby ta drużyna "zaskoczyła" na dłużej i pokazała w kilku następnych meczach swoją wartość.
Nie będzie działania - nie będzie większej widowni. Nawet przy bardzo ciekawych marketingowych działaniach, z których klub jest znany nie tylko wśród sympatyków hokeja.

W dzisiejszym meczu nie wystąpił obrońca Patrik Szecsi, który jest przeziębiony.