Treść strony SEZON 2022/ 2023

Wygrana w Nowym Targu.

KH Energa Toruń wygrywa ostatnie tegoroczne starcie w PHL z Tauron Podhalem Nowy Targ 4:3. Gospodarze, mocno przetrzebieni chorobami i kontuzjami wystawili przeciwko Stalowym Piernikom mocno "odmłodzony" skład. W zespole Szarotek zadebiutowało aż czterech zawodników z drużyny młodzieżowej.

Pomimo tak wielu problemów kadrowych nowotarżanie łatwo skóry nie sprzedali. Wygrali pierwszą tercję 1:0. Pierwszą bramkę zdobyli już w trzeciej minucie meczu wykorzystując grę w przewadze.
Na początku drugiej odsłony, gdy toruński zespół gra z przewagą jednego zawodnika wyrównującą bramkę dla KH Energa zdobywa Niki Koskinen. Jednak chwilę później gospodarze, grający w osłabieniu ponownie wychodzą na prowadzenie.
W dwudziestej piątej minucie sędzia nakłada kolejną karę na zawodnika Podhala i tym razem Illia Korenchuk strzela bramkę na 2:2.
Jeszcze w tej tercji oglądamy kolejne celne trafienie. W trzydziestej drugiej minucie Nikolai Syty zdobywa gola numer trzy.
W ostatniej odsłonie bramkarze obydwu drużyn kapitulują tylko raz. Pierwszy krążek z siatki wyciąga Markus Ekholm Rosen i mamy kolejny raz remis w tym starciu.
Kropkę "nad i" stawia w pięćdziesiątej piątej minucie Illia Korenchuk. Mecz kończy się zwycięstwem KH Energa Toruń i praktycznie zapewnia zespołowi wejście do fazy play-off. Przewaga na drużyną z Nowego Targu wynosi obecnie 12 punktów.

Mecz w Nowym Targu rozpoczął się z 45 minutowym opóźnieniem, ponieważ torunianie napotkani nieprzewidziane utrudnienia  drogowe.